Профілактика застудних захворювань у дітей

Сезон застуд нам не страшний! Профілактика застудних захворювань без застосування спеціальних медикаментів у дітей і дорослих - актуальний захід в переддень зимового періоду.

Осінньо-зимовий сезон приносить із собою часті застуди у дітей самого різного віку. Кожна мама знає, як нелегко буває впоратися з застудою, і наскільки складно переноситься дітьми ангіна або грип, та й простий нежить нікому не приносить задоволення. Що ж можна зробити, щоб зменшити ризик застудних захворювань у дитини і уникнути їхніх наслідків? Насправді це дуже просто, потрібно тільки скласти невеликий план профілактичних заходів для вашої дитини, а ще краще включитися в їхнє виконання всією сім'єю, і тоді турбота про здоров'я дитини так само і вам піде на користь і позбавить від сезонних хвороб . Перший пункт нашого плану, який розробити можна разом з дитиною, що безсумнівно приверне його інтерес і змусить не з небажанням, а з радістю його виконувати, отже, перший пункт - поєднуємо приємне і розважальне з корисним. Зрозуміло, що у міському житті часу та умов для загартовування та перебування на свіжому повітрі трохи. Але зовсім не складно пару раз на тиждень зробити замовлення таксі й поїхати з дитиною в басейн. Плавання - це універсальне загартовування для всіх. Навіть якщо у дитини немає можливості займатися іншими видами спорту, часто бувати на свіжому повітрі, то, повірте, плавання буде достатньо. Воно не тільки чудово загартовує і підвищує імунітет, для зростаючого організму воно є практично незамінним, оскільки розвиває м'язи, сприяє зростанню і нормалізує стан вегето-судинної системи дитини, яка в період активного росту витримує високі навантаження. Крім того, для школярів відвідування басейну стає універсальним засобом розслаблення всіх м'язів і заспокоєння нервів. Другий пункт нашого плану - поєднуємо смачне й корисне. В даний час випускається маса дитячих медикаментозних і вітамінізованих засобів для профілактики застудних захворювань. Однак, якими б не були вони безпечними, все ж не кожен захоче напихати дитину лікарськими препаратами з метою профілактики застуди. Куди краще і корисніше включити в меню всієї родини знайомі і дуже ефективні, у плані профілактики вірусних захворювань, продукти.
Якщо ви заведете правило щодня пити чай з лимоном і з'їдати його з цукром разом з цедрою, привчіть дитину до часнику, який не обов'язково їсти в чистому вигляді, а можна просто дрібно нарізати свіжий часник і покласти його в тарілку з супом, і, крім того , поставити нарізаний часник в блюдце біля ліжка дитини або на столі, де вона робить уроки, то ці заходи будуть нітрохи не гірше препаратів з аптеки захищати дитину від вірусних інфекцій і до того ж будуть абсолютно нешкідливі. І ще, придбайте в аптеці багатий вітамінами (особливо вітаміном С) сироп шипшини. Додавайте його в чай або давайте дитині як самостійний напій, розводячи в теплій воді. Ви практично забезпечите своїй дитині не тільки хороший імунітет, але ще й бадьорість і працездатність в школі, оскільки сироп шипшини сприяє підвищенню активності і дає хороший заряд енергії.
Третій пункт нашого плану здорової зими - вчимо дитину піклуватися про своє здоров'я. Вірусні інфекції зазвичай легше за все підхопити в багатолюдних місцях. Не варто обмежувати спілкування дитини з однолітками, але все ж підказати йому, як уберегтися від вірусних інфекцій - можна і потрібно. Поясніть дитині, що краще не цілуватися при зустрічі з друзями, мити руки, перш ніж відправити щось в рот, намагатися не перебувати дуже близько від людей, що кашляють і чхають , не відвідувати без зайвої необхідності громадські місця і по можливості менше користуватися громадським транспортом, в садку чи школі не користуватися чужими носовими хустками та посудом.
Четверте. Щоб уникнути застудних захворювань, перш за все треба виключити їхні можливі причини. Одягайте свою дитину по сезону, не тепліше і не легше необхідного. Основна вимога: щоб уникнути переохолодження, ноги повинні бути сухими і теплими, і тому міцне і тепле взуття - запорука здоров'я вашої дитини.
Ось і всі премудрості. Складно? Ні! Найкращий захист від застуди - її комплексна профілактика.

Як одягнути дитину в зимовий період

Будь-якій мамі відома проста істина - часте перебування на свіжому повітрі дозволяє дитині бути здоровою. Для цього потрібно щоденну прогулянку, а краще дві на день, планувати незалежно від погодних умов. Зимовий період є найбільш складним в плані як одягнути дитину на прогулянку. Багато мам вкутують своїх дітей, щоб вони не змерзли, але ж це не правильно. Як же вірно одягнути свою дитину для прогулянки в зимовий період, і які поради допоможуть мамам в цьому питанні?
Авторитетні експерти, перш за все педіатри, вважають, що на дитині повинно бути стільки одягнених речей, скільки потрібно для підтримання нормального теплообміну. Крім цього, дитячий одяг не повинен сковувати рухи дитини, щоб не заважати йому грати. Якщо це не так, то маленька людинка може в майбутньому зрости млявою і страждають зайвою вагою.
Як одягнути дитину, скільки одягу потрібно, щоб вона не змерзла, і щоб їй не було жарко? Звернемо увагу спочатку на кількість шарів одягу. Тут існує золоте правило: одягаємо дитину також як одяглися б самі і додаємо йому ще один шар одягу. Якщо таких шарів буде надто багато, то це може загрожувати перегрівом, переохолодженням, неврозами і психологічними проблемами у маленької людини. Перегрів може виникнути з причини недостатньої розвиненості у дитини системи терморегуляції. Якщо на ньому одягнене занадто багато одягу, то дитячий організм може відреагувати підвищенням температури тіла до 39 градусів, тепловим ударом, порушенням дихання, головним болем або запамороченнями.
Якщо на дитині надто багато теплих речей, то може статися переохолодження, тому що в такому випадку він може спітніти і навіть невеликий протяг в такому випадку призведе до замерзання, а далі до можливої застуди. Зайве укутування може викликати дратівливість, неврози і агресію. Коли дитина спітніє, то він починає відчувати себе незатишно, а якщо змінити ситуацію немає можливості, то у маленької людинки може виникати подразнення. Звідси капризи, ниття, плач і так далі.
Сучасні технології пропонують хороший вихід з положення. Наприклад, одяг з тканини холлофайбер, яка тонка і легка на вигляд, а насправді тепла і дихаюча. Такі комбінезони та куртки дозволяють малюкові не змерзнути і, в той же час, не будуть обмежувати його рухів.
Перед тим, як одягнути дитину взимку на прогулянку, потрібно враховувати, що для кожного віку існує найбільш підходящий вид одягу. Дітей до трьох місяців одягають в спеціальний дитячий зимовий конверт, який виготовлений з екологічних тканин, що не промокають та не продуваються. В період з трьох місяців до півроку, дітей можна одягати в конверти з капюшоном і рукавами. Такий одяг дозволить малюкові відчувати себе вільно. Таких малюків треба одягати на прогулянку в три шари: білизна (повзунки, сорочка, памперс, теплі шкарпетки, чепчик); комбінезон або штанці з кофтиною; зимовий комбінезон (вітрозахисний і вологонепроникний), шапка і шарф.
У віці від півроку до двох років оптимально одягати дитину в комбінезон, при виборі якого слід звертати увагу на такі його характеристики, як непроникність, якість матеріалу, утеплювач, застібка, ріст, можливість чищення та прання. Якщо дитині від двох до трьох років, то можна вже одягати її в роздільний одяг. У приміщенні тепер можна буде зняти верхню курточку, щоб не запарити малюка. Довжина куртки повинна бути такою, щоб спина дитини була прикрита коли він присяде.
Кiлькiсть переглядiв: 207

Коментарi