ЗВІТ КЕРІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ № 9 «ТОПОЛИНКА» ПАНТЕЛЕЄВОЇ С.В. ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ І ГРОМАДСЬКІСТЮ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ У 2019/2020 Н.Р.

Санаторний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 9 «Тополинка» Білоцерківської міської ради Київської області для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, підпорядкований управлінню освіти і науки Білоцерківської міської ради. Безпосереднє керівництво здійснює завідувач Пантелеєва Світлана Володимирівна, має вищу педагогічну освіту, педагогічний стаж складає 34 роки, пройшла атестацію у 2019/2020 н. р..

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю я як керівник ДНЗ № 9 «Тополинка» звітую про свою діяльність перед педагогічним колективом і громадськістю.

Дошкільний заклад спрямовує свою роботу на досягнення основної мети дошкільної освіти, яка полягає у збалансованому розвитку дитини, формуванні елементарних форм її життєвої компетентності, реалізації власного природного потенціалу, виробленні оптимістичної життєвої перспективи, вихованні вміння бути у злагоді з довкіллям та згоді з собою, становленні основ її особистісної культури.

Основний напрямок у роботі закладу - лікувально-оздоровчий, метою якого є проведення лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я, зниження захворюваності дітей з ранніми проявами тубінфекції, малими і затухаючими формами туберкульозу. Крім того, велика увага звертається на створення у навчальному закладі належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти дошкільниками.

У 2013/2014 н.р. дошкільний навчальний заклад № 9 пройшов державну атестацію та був визнаний атестованим за достатнім рівнем.

Разом з педагогічним колективом на практиці утверджуємо пріоритетність дошкільної освіти як першої ланки в єдиній системі неперервної освіти.

З допомогою лікаря-фтизіатра тубдиспансеру та дільничних лікарів-терапевтів старша група, де перебувають діти шестирічного віку та діти груп від 1 до 5 років (І та II молодша, середня групи) повністю укомплектовані у поточному навчальному році .

Напрями модернізації дошкільної освіти, окреслені державними програмами, Базовим компонентом дошкільної освіти, акцентують увагу педагогів на виховання всебічно розвинутої, творчої, активної особистості. Реалізація цих завдань неможлива без пошуків нових форм і методів навчально-виховної роботи з дошкільниками.

Педагогічні працівники вивчають і впроваджують такі інноваційні технології:

- Елементи інноваційної технології «Розвиток вільної самостійної особистості дошкільника» за методом М. Монтессорі (ігри з сенсорного розвитку) .

- «Казкова фізкультура» програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку , (заняття з фізичної культури).

- «Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт. Березіна О.М., Гніровська О.З., Линник Т.А.) (гурткова робота).

- Методика розвивального читання Л.Шелестової.

- Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи «Мудрі шахи» автори: В.Семізорова, О. Духновська, Л. Пащенко.

З метою розвитку індивідуальних творчих здібностей та нахилів у дітей діє гурток:

- Театральний «В гостях у казки» - керівник Козаченко М.В.

Щороку матеріально-технічна база навчального закладу зміцнюється за рахунок шефської, батьківської, бюджетної допомоги.
За зверненням завідувача закладу шефські організації, які закріплені за дитячим садком, зобов’язалися за літній період здійснити косметичний ремонт овочесховища (приватне науково-технічне підприємство «Ефект», директор Липовий А.У.), завезли ізогіпс та цемент (ВАТ БІД завод ЗБК, директор Хромова Г.С.), відремонтували покрівлю альтанки групи «Горобинка» (компанія Гіпрон, генеральний директор Борзак В.М.).

Звіти про використання батьківських коштів оприлюднюються на сайті ДНЗ № 9 та на сайті благодійного фонду «Тополинка – рідний дім», а саме:

1. За рахунок бюджету придбано:

- ванна-мийка з нержавіючої сталі – 6084 грн;

- водонагрівачі 3 шт. – 10794 грн;

- двері протипожежні – 16060 грн;

- люк протипожежний – 6181 грн;

- двері вхідні залізні 2 шт. – 18612 грн;

- миючі товари – 4833.90 грн;

- ковдри дитячі 51 шт. – 6291.36 грн.

Всього - 68856.26 грн.

2.За рахунок бюджету розвитку заплановано капітальний ремонт водопровідної системи та фасаду будівлі дошкільного закладу.

Придбано: газову плиту – 47783 грн.

3. Придбано та подаровано батьками:

- порошок пральний – 1520 грн;

- мило господарче – 424 грн;

- плаття дитяче – 456 грн;

- методичні посібники – 712.70 грн;

- постіль – 7383 грн;

- двері дерев’яні – 7734 грн;

- ізогіпс – 126 грн;

- лодка дерев’яна – 400 грн;

- книжні полиці – 2500 грн;

- шафа з ящиками – 1500 грн;

- каструля нержавійка - 362 грн;

- чайник нержавійка - 230 грн;

- лялька м’яка – 390 грн;

- мольберт – 1328 грн;

- дошка магнітна – 442 грн;

- набір метеликів – 20 грн;

- кошик з ручками – 35.80 грн;

- книги дитячі – 240 грн;

- двері міжкімнатні – 2500 грн;

- каструля нержавійка – 239 грн;

- світильник – 184.50 грн;

- конячки іграшкові – 88 грн;

- лопатки – 36 грн;

- комплект плакатів – 100 грн;

- конструктор – 90 грн;

- дитячий набір побутової техніки – 210 грн.

Всього: 29251 грн.

4. З благодійного фонду:

– касове обслуговування поточного рахунку – 298 грн;

– ізогіпс 25 кг – 119.70 грн;

– оплата курсів з охорони праці КП БМР РНВУК цернт "рось-Консультант" – 500 грн ;

– клей ПВА -Д 1, 0 кг, клей LACRYSIL для декору, замок навісний, саморізи – 154.80 грн;

– лампа Electrum LED CRYSTAL GOLD A 60 10 W E27 4K PA – 81 грн;

– шпатель чорний 100 мм, шпатель чорний 200 мм – 25.93 грн ;

– фарба інтер"єрна 1,2 кг, емаль "НМ" ПФ - 115 512 біла акація – 102.30 грн;

– саморіз д/профіля 9.5, угол декоративний – 328.70 грн;

– доводчик FZB 01-93, поріг металевий – 418.50 грн;

– шнур ШВВП, аварійний світильник – 1107.60 грн .

Всього: – 3136.53 грн

Заплановано до кінця 2020 року зробити косметичні ремонти приміщень закладу та ігрових споруд на спортивному та дитячих майданчиках.

Дошкільний заклад забезпечений педкадрами. Педколектив складає 13 осіб, 9 з них має вищу педагогічну освіту. При комплектуванні груп педкадрами враховую психологічну сумісність педагогів, рівень їхньої професійної діяльності, створені умови, які сприяють росту та удосконаленню педмайстерності, творчого потенціалу. В групі раннього віку традиційно працюють постійні вихователі, які мають великий досвід роботи з дітьми раннього віку.

Згідно з вимогами Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 року № 930 та Змінами до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затверджених наказом МОН молодьспорту від 08 серпня 2013 року № 1135 з метою стимулювання фахової освіти, підвищення професійного виховання та навчання дітей відповідно до перспективного плану проводиться атестація педагогів на відповідність займаній посаді, з підтвердженням (присвоєнням) кваліфікаційної категорії. У 2019/2020 навчальному році вихователю-методисту ЧУМАЧЕНКО І.В. була присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», вихователям ГУБАТЕНКО А.В. ТА ЖОГОВІЙ С.І. були підтверджені раніше встановлені кваліфікаційні категорії «спеціаліст І категоріЇ», вихователю ТКАЛИЧ Н.В. встановлено 11 розряд. Атестація педагогічних працівників проводилася згідно з перспективним планом відпо­відно до Типового положення про атестацію та на підставі наказів керівника закладу.

Кожен працівник-освітянин має змогу 1 раз на 5 років підвищити свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації при Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів. У 2019/ 2020 н. р. пройшла курси підвищення кваліфікації при КВНЗ КОР “КОІПОПК ” вихователь ТКАЛИЧ Н.В. та пройшла курси підвищення кваліфікації сестра медична старша ШИНКАРЕНКО Р.І.

Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі здійснюють медичні працівники:

- лікар-фтизіатр ТМО фізіотерапевтичного відділення ХОМЕНКО О.П.;

- сестра медична старша дошкільного закладу ШИНКАРЕНКО Р.І. та сестра медична з дієтичного харчування ЛАРІНА А.А., які мають значний досвід медичної роботи в дитячому закладі.

Завдяки співпраці медичних працівників дитсадка, діти перебувають під постійним наглядом фахівців, проходять комплексний медогляд, що дає можливість застосувати свою систему оздоровлення кожної дитини. Здійснюється медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком дітей, загартуванням, режимом дня, організацією харчування, виконанням «Інструкції з охорони життя і здоров'я дітей», за станом фізичного виховання дошкільників.

У кожній групі ведеться «Лист здоров'я», де визначена група здоров'я, дієт стіл, діагноз захворювання, що сприяє здійсненню індивідуального диференційованого підходу вихователів до фізичного виховання дітей.

Всі діти закладу перебувають на диспансерному обліку, їх щороку оглядають лікарі вузьких спеціальностей.

Вихованцям, батькам постійно надається необхідна консультативна допомога, ведеться санітарно-просвітницька робота.

Індекс здоров’я вихованців ДНЗ № 9 «Тополинка» за І півріччя 2020 року становить – 68,6%, коефіцієнт зайнятості місця становить – 69%. Медпрацівники постійно проводять аналіз рівня захворюваності дітей, виконання норм харчування, звітуються перед працівниками ДНЗ, батьками та систематично надають інформацію в управління освіти і науки Білоцерківської міської ради.

Протягом навчального року не зафіксовано жодного випадку дитячого травматизму в дошкільному закладі.

Організація роботи з питань охорони праці, пожежної безпеки ведеться на належному рівні, згідно з вимогами нормативних актів. Періодично проводиться перевірка знань працівників з охорони праці та техніки безпеки.

Протипожежний стан ДНЗ - задовільний, діють пожежні гідранти, є вогнегасники у групових кімнатах, на харчоблоці, у спортивно-музичному залі. Кожна група має додаткові пожежні виходи, є план евакуації дітей і персоналу на випадок пожежі.

Адміністрація своєчасно видає відповідні накази, розробляє посадові інструкції, інструкції з охорони праці та техніки безпеки; відповідальними особами проводяться інструктажі з працівниками згідно графіка із записами у відповідних журналах.

Особлива увага приділяється дотриманню Інструкції з питань безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу. З дітьми проводиться робота згідно завдань розділу річного плану роботи «Охорона життя та безпека життєдіяльності дітей». Співробітники турбуються про здоров'я кожної дитини, проводиться профілактична робота з попередження нещасних випадків. Для надання медичної допомоги у медичному кабінеті є необхідні засоби. Санітарно-гігієнічні умови відповідають нормам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, про що свідчать акти обстежень. Всі приміщення утримуються в чистоті, дотримується належний температурний, повітряний режими.

Основна концепція, якої дотримується колектив дошкільного закладу в своїй діяльності - любов і повага до кожної дитини. Практичний психолог та працівники закладу докладають багато зусиль для створення психологічного комфорту, щоб діти відчували себе прийнятими, зрозумілими, захищеними.

Особлива увага приділяється роботі з неповними сім'ями. Протягом року для них працював консультпункт, діяв інформаційний куточок.

Важливим напрямком своєї діяльності адміністрація та колектив закладу вважає співробітництво з родинами вихованців. Сучасне життя спонукає знаходити нетрадиційні форми співпраці дошкільного закладу і сім'ї, щоб батьки почували себе рівноправними партнерами і спільниками у питаннях навчання і виховання дітей.

Слід відмітити плідну роботу адміністрації з батьківським комітетом. Завдяки спільній, злагодженій роботі покращена матеріально-технічна база закладу, постійно підтримується тісний зв'язок між батьками та адміністрацією, що дало змогу ефективно здійснювати керівництво закладом з урахуванням потреб та побажань батьків, дітей, працівників.

З серпня 2012 року працює сайт ДНЗ, а з квітня 2016 року працює сайт благодійного фонду «Тополинка – рідний дім».

Шановні батьки та працівники закладу!

Я дуже вдячна вам за розуміння і допомогу дитячому садку.

Тільки разом ми створимо належні умови для навчання і виховання наших дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 230

Коментарi