МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ № 9 «ТОПОЛИНКА»

Вступ

Матеріально-технічне забезпечення - необхідна умова функціонування закладу дошкільної освіти і реалізації цільової програми розвитку. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення закладу дошкільної освіти сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами, дає можливість організувати на сучасному рівні освітню діяльність, культурні, спортивно-оздоровчі заходи.

В ст. 38 закону України «Про дошкільну освіту» зазначено, що матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інше. Вимоги до матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовим переліком обов'язкового обладнання закладу, у тому числі корекційного, навчально-наочних посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури.

Підтримка і розвиток матеріально-технічної бази закладів освіти є одною з основних умов успішного здійснення освітнього процесу.

1. Загальний стан території, будівель та приміщень закладу дошкільної освіти

Заклад має типове приміщення, власна проектна потужність будівлі розрахована на 100 дітей, площа земельної ділянки 0,56 га. Будівля закладу дошкільної освіти, територія відповідають Державним санітарним нормам та правилам «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних закладів та організації життєдіяльності дітей» № 1370/23902 від 09.08.2013 року, Державним будівельним нормам України (ДБН В.2.2-4-97) та утримуються в належному стані.

Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий майданчик із зеленими насадженнями без павільйонів.

Згідно з технічним паспортом заклад дошкільної освіти розрахований на 6 груп, фактично працює 5 груп. Є музично – спортивна зала, медичний кабінет, харчоблок, кабінети методичний, директора, заступника завідувача з господарства, комора, архів, підсобні приміщення, укриття.

Всі приміщення використовуються раціонально та за призначенням, обладнано всім необхідним інвентарем.

До складу групової кімнати входить: роздягальня, спальна кімната, туалетна кімната. Меблі як групових, так і спальних кімнат, відповідають фізіологічним особливостям вихованців, ігрові зони обладнані згідно віку дітей та програмових вимог.

У закладі дошкільної освіти наявна музично – спортивна зала, яка постійно оформлюється відповідно до періоду року та календарних подій.

Медичний кабінет, харчоблок, знаходяться у належному санітарному стані, забезпечені спеціальним обладнанням. Пральня у належному стані знаходиться окремо на території закладу.

Система освітлення автоматична, в щитових ЗДО (приміщення, харчоблок, пральня) та групові щитки. Здійснено вимірювання розтікання на основних заземлювачах і заземлення магістралей, устаткування вимірювання опору проводу, кабелю та електроустаткування. Стан системи освітлення задовільний.

Система вентиляції витяжна з природним потоком повітря через системи вентиляційних каналів. Стан системи задовільний.

Дитячий садок забезпечено холодною та гарячою водою. Холодна вода подається з центрального водопроводу. Кожна група, харчоблок, пральня мають електричні баки для нагріву води.

В закладі дошкільної освіти працівниками створено належні умови для забезпечення педагогічного процесу, атмосфери комфортного особистісного зростання, відповідних матеріальних та психолого – педагогічних умов для всебічного та повноцінного розвитку дітей

Кiлькiсть переглядiв: 244

Коментарi