• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ОХОРОНА ПРАЦІ
/Files/images/ohorona_prats/охорона праці.jpg
За роки, що минули з часу здобуття Україною незалежності, охорона праці, особливо в галузі освіти, пройшла складний шлях реформ: змінилась державна політика у цій царині, її принципи і стратегія.
На сучасному етапі практично завершене формування нормативно-правової бази з безпеки життєдіяльності, створено передумови для розроблення і впровадження системи управління охороною праці в закладах, установах, організаціях.
Дотримання вимог з охорони праці, попередження виробничого травматизму, соціальний захист працівників є одним із найважливіших завдань, які постають перед керівником установи, організації. Статтею 13 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавець «здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці».
На реалізацію поставлених завдань повинна бути спрямована діяльність як адміністрації, керівників структурних підрозділів, так і служби охорони праці закладу, установи, організації.
Ключовими в цій ситуації мають бути поняття „загальна професійна безпека", „якість процесів", „культура та дисципліна праці".
Актуальність і необхідність застосування системного підходу до організації роботи з охорони праці зумовлюється змінами державної політики у цій галузі у зв'язку з впровадженням Європейських стандартів безпеки праці.
Про охорону праці
Верховна Рада України; Закон від 14.10.1992 № 2694-XII
Кiлькiсть переглядiв: 448

Коментарi