/Files/images/energozberejennya/екномія газу.jpg

У приватному будинку і в квартирі газ в основному використовується для приготування їжі, підігріву води та опалення. Враховуючи кліматичні умови в нашій країні, витрати на оплату газу становлять більшу частку сімейного бюджету. Беручи до уваги, що вартість газу для населення неухильно зростає - питання про економію газу стає дуже актуальним, тому що це дозволить значно зекономити сімейний бюджет. Можна вкласти певну суму в облаштування будинку, щоб надалі заощадити на газі. Але в деяких випадках можна просто зменшити споживання газу.БЮ

Як для економії води або економії тепла ми рекомендуємо встановити лічильники. Сума, сплачена за показниками лічильника, завжди менша, ніж за середніми показниками, тому що ви платите тільки за спожитий вами газ.

Як же вибрати газовий лічильник? Споживачі зазвичай використовують чотири види газових лічильників: мембранні (діафрагмові), ротаційні, турбінні газові лічильники і вихрові витратоміри. Вибір потрібної моделі залежить від кількості газових приладів, що перебувають у використанні. Кількість газу, що вимірюється лічильником, визначається за його номінальною пропускною здатністю. Наприклад, пропускна здатність газового лічильника з маркуванням G-1, 6 становить від 1,6 до 2,5 м3 газу. Відповідно, лічильник з маркуванням G-2, 5 розрахований на 2,5-4 м3, G-4, відповідно, пропускає 4-6 м3 газу та і т.д. З’ясувавши витрату газу за годину використання обладнання в технічному паспорті, можна розрахувати загальну витрату газу і тип газового лічильника. Наприклад, якщо ви активно використовуєте газову плиту, що витрачає близько 1 м3 газу на годину, рекомендується придбати лічильник з маркуванням G-1, 6, а якщо у вас в квартирі встановлена ще й газова колонка, то варто встановити G-2, 5.

Крім встановлення лічильника, є прості рекомендації щодо економії газу в квартирі і в приватному будинку. Все залежить від того, для чого використовується газ.
Економія газу в побуті
  1. Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для вибраної вами страви, після закипання вогонь треба зменшити у два рази. І врахуйте, що найбільша температура - на кінчиках полум'я, тому не дозволяйте газу "облизувати" ваші каструлі і сковорідки. Це шкодить і посуді, і вашому бюджету.
  2. Намагайтеся рідше готувати малооб'ємні страви в газовій духовці. Іноді запекти два яблука або чотири картоплини краще в мікрохвильовці, ніж розпалювати всю духовку.
  3. Для економії газу при нагріванні води для купання запасіться економічною душовою насадкою і намагайтеся приймати душ, а не повну ванну. Це економить і воду, і газ для її нагріву.
Економія газу в приватному будинку
У приватному будинку економія газу зазвичай означає економію тепла, оскільки основна витрата газу йде саме на опалення.
  1. У першу чергу утепліть пінопластом стіни і горище. Економити газ для опалення допомагають склопакети та відображуючі екрани, встановлені між стіною і радіатором. Ще маленька хитрість: зменште температуру комфорту на 2-2,5 градуси. Не дуже помітно в житті, але сприятливо позначається на гаманці.
  2. Використовуйте, якщо це реально, для опалення дрова. Якщо це неможливо - встановіть економічний газовий конденсаційний котел.
  3. Найвигідніший варіант економії газу в приватному будинку - автоматизація системи опалення. Ті, хто вже її використовує, стверджують, що витрати на її встановлення окупаються протягом першого опалювального сезону.
Отже, для того, щоб домогтися економії газу:
  • встановіть термоголовки на всі батареї (15-20% економії)
  • встановіть гідрострілку на обв'язці котла з частотно-регульованим насосом (20% економії)
  • підключіть кімнатний хронометричний термостат (15-35% економії)
  • зробіть теплоізоляцію містків холоду (15-40% економії)
Зупинимося детальніше на газовому котлі. Що потрібно робити, щоб економити газ у приватному будинку: При роботі з кімнатним термостатом котлу потрібно задати відповідний автоматичний режим роботи "з датчиком температури", тоді він самостійно буде регулювати температуру води в системі. В такому режимі котел буде включатися рідше, температуру носія буде підтримувати більш високою (тобто буде працювати в більш оптимальному щодо витрати газу режимі). Економія газу відбувається завдяки терморегулятору з програматором, який не лише відключає котел, якщо температура піднялася до встановленої, а й включає-відключає котел за заданою програмою. Наприклад, вночі можна задати більш прохолодну температуру, а вдень для економії газу котел варто взагалі відключити на декілька годин, він включиться за 2 години до вашого приходу з роботи. Крім того, в будь-який момент можна включити/відключити котел натисненням кнопки на програматорі, не підходячи до самого котла.

Якщо втілити в життя хоча б половину наших порад, економія на газі буде становити близько 25-30%. Завдяки нашим рекомендаціям ваші гроші не згорять в синьому полум'ї, а будуть витрачені на щось корисне.
Джерело: http://home.finance.ua/ukr/articles/article/3
Кiлькiсть переглядiв: 93

Коментарi