/Files/images/bezpeka_ditini/дорога.jpg

Усі ми живемо у світі, де треба дотримуватись певних норм і правил, не виключення і правила поведінки на дорозі. Саме дотримання цих правил – це збережене здоров’я та життя людини. Нерідко винуватцями дорожньо-транспортних випадків є самі діти, які грають поблизу доріг, переходять вулицю у невстановлених місцях, неправильно здійснюють посадку в маршрутні транспортні засоби й висадження з них.
Але варто звернути увагу на те, що діти – це особлива категорія пішоходів і пасажирів, яких потрібно навчати правилам поведінки на дорозі, використовуючи різні форми та методи. Працівники Державтоінспекції під час зустрічей з дітьми намагаються привернути увагу дітей до вивчення та повторення елементарних правил поведінки на дорозі, а саме:
переходити дорогу дозволяється лише на пішохідному переході, позначеному дорожньою розміткою, дорожнім знаком або світлофором;
починати рух дозволяється лише на зелений сигнал світлофора, навіть якщо немає автомобілів;
виходячи на проїжджу частину, бути уважним та не користуватись мобільним телефоном;
ступаючи на проїжджу частину, поспіх і хвилювання необхідно залишити на тротуарі, дотримуватися повного спокою й не відволікатися, а стежити за дорожньою обстановкою;
навіть якщо на дорозі мало машин, переходити треба обережно, адже машина може виїхати з прилеглої території;
будь-які ігри на дорозі небезпечні для здоров’я та життя.

Це треба знати...

/Files/images/bezpeka_ditini/безпека на дорозі.jpg

У нашій країні правосторонній рух. Тому автомобілі рухаються з правого боку по проїжджій частині. А пішоходи також дотримуються правої сторони на тротуарі.
На проїжджій частині людям стояти і розмовляти, ходити і кататися на роликах та інших спортивних знаряддях заборонено.
Дітям до 14 років на проїжджу частину на велосипедах виїжджати суворо заборонено.
Влаштовувати ігри на дорозі категорично забороняється, бо діти, які біжать за м’ячем, нічого іншого не помічають і досить часто потрапляють під колеса.
Переходити дорогу треба лише у встановленому місці — на переходах. Якщо таких нема, то треба стежити за дорогою і переходити лише тоді, коли поблизу нема транспортних засобів, а також слідкувати за світловими сигналами повороту, що їх подають машини.
На залізничних коліях не можна гратися і ходити по них — це небезпечно.
Треба пам’ятати про обов’язки пасажира, коли ви знаходитесь у громадському транспорті.
Ніколи не перебігай дорогу! Це дуже небезпечно, бо ти можеш перечепитися, спіткнутись або послизнутись і впасти, а тим часом швидко наближається автомобіль, який не може відразу зупинитися.
Навіть на відведених місцях для переходу ніколи не метушись і не біжи, а спочатку добре подивися, чи всі транспортні засоби зупинились, бо і водії бувають різні: один безпечний, а другий втомлений і увага у нього притупилась, інший не роздивився світло світлофора і продовжує їхати, а ще інший хоче швидше проскочити, бо поспішає.
Ніколи не переходь дорогу по проїжджій частині, якщо є підземний перехід. Він для того й існує, щоб вільно рухався транспорт, а пішоходи йому не заважали. Підземний перехід для людей досить зручний і безпечний.
На деяких дорогах є споруда у вигляді моста для підняття вгору шляхів сполучення, для переходу чи переїзду через залізниці і т. ін. Це — естакада.
Ніколи не показуй свого «геройства», перебігаючи дорогу перед транспортом, який рухається. Це може для тебе трагічно закінчитися.
Кiлькiсть переглядiв: 256

Коментарi