/Files/images/bezpeka_ditini/профіл. дит. травм..jpg

Багатьох серйозних травм можна уникнути, якщо батьки і вихователі будуть уважно стежити за своїми дітьми і піклуватися про те, щоб їхнє оточення було безпечним. Дорослі зобов'язані попереджати можливі ризики і захищати дітей від них.

Більшість травм діти отримують вдома; багатьох з них можна уникнути.

Основні види травм, які діти можуть отримати у будинку і їхні причини:
опіки від гарячої плити, посуду, їжі, окропу, пари, праски, інших електроприладів і відкритого вогню;
падіння з ліжка, вікна, столу і сходинок;
задуха від дрібних предметів (монет, гудзиків, гайок тощо);
отруєння побутовими хімічними речовинами (інсектицидами, миючими рідинами , відбілювачами та ін);
ураження електричним струмом від несправних електроприладів, оголених проводів, від втикання голок, ножів і інших металевих предметів в розетки і настінну проводку.

Опіки

/Files/images/bezpeka_ditini/ожог.jpg

Опіки, включаючи опіки парою, - найбільш поширені травми у дітей. Сильні опіки залишають шрами, а іноді можуть призвести до смертельного результату.

Опіків можна уникнути, якщо:
тримати дітей подалі від гарячої плити, їжі і праски;
встановлювати плити досить високо або відкручувати ручки конфорок, щоб діти не могли до них дістати;
тримати дітей подалі від відкритого вогню, полум'я свічки, багать, вибухів петард;
ховати від дітей легкозаймисті рідини, такі, як бензин, гас, а також сірники, свічки, запальнички, бенгальські вогні, петарди.
Перша домедична допомога при опіках.
— Щоб зупинити дію високої температури на потерпілого, необхідно погасити полум'я на людині, зняти тліючий одяг.
— Не можна збивати полум'я на потерпілому. Потрібно накинути на нього цупку тканину, пальто, ковдру чи килим, щоб зупинити доступ кисню.
— Знімаючи одяг, не можна стягувати його: просто розріж на частини.
— Всю поверхню опіку покривають чистою пов'язкою.
— Потерпілого зігрівають, дають тепле питво й відправляють до лікарні.
— Ні в якому разі не можна змазувати опіки жирами. Це тільки прискорить потрапляння мікробів в рану.
— Опіки першого та другого ступенів лікують вдома, їх протирають спиртом і накладають чисту пов'язку.

Падіння

/Files/images/bezpeka_ditini/падіння.jpg

Падіння - поширена причина забитих місць, переломів кісток і серйозних травм голови. Їх можна запобігти, якщо:
не дозволяти дітям лазити в небезпечних місцях;
встановлювати огорожі на сходах, вікнах і балконах. У яких випадках після падіння дитини слід звернутися до лікаря?

якщо малюк при падінні закричав не відразу, а через деякий час, але це не пов’язано з реакцією на поведінку мами;
якщо дитина не може заспокоїтися і плаче більше 15 хвилин;
якщо він заспокоївся, але веде себе незвично (уповільнена реакція або навпаки);
якщо після падіння його вирвало;
якщо з’явилася підвищена дратівливість, плаксивість;
якщо знижені або відсутні реакції на навколишнє, наприклад, не повертає голову, коли його звуть;
якщо після події в поведінці або стан здоров’я дитини відбулися зміни.
У всіх подібних ситуаціях краще всього звернутися до фахівця, який визначить ступінь пошкоджень і скаже, що потрібно робити, або заспокоїть батьків звісткою, що їм пощастило, і удари малюка не небезпечні.

Порізи

/Files/images/bezpeka_ditini/порез.jpg

Розбите скло може стати причиною порізів, втрати крові і зараження. Скляні пляшки потрібно тримати подалі від дітей і немовлят. Потрібно вчити маленьких дітей не доторкатися до розбитого скла.

Ножі, леза і ножиці необхідно тримати в недоступних для дітей місцях. Старших дітей треба навчити обережного поводження з цими предметами.

Можна уникнути багатьох травм, якщо пояснювати дітям, що кидатися каменями і іншими гострими предметами, грати з ножами або ножицями дуже небезпечно.

Гострі металеві предмети, іржаві банки можуть стати джерелом зараження ран. Таких предметів не повинно бути на дитячих ігрових майданчиках.

Задуха від малих предметів

/Files/images/bezpeka_ditini/инородное тело.jpg
Маленьким дітям не слід давати їжу з маленькими кісточками або насінням. За дітьми завжди потрібно доглядати під час їжі. Годуйте дитину подрібненої їжею.

Кашель, гучне часте дихання або неможливість видавати звуки - це ознаки проблем із диханням і, можливо, задухи, яке може призвести до смерті. Слід переконатися, що з дитиною все гаразд. Якщо у нього утруднене дихання, не можна виключити можливість потрапляння дрібних предметів у дихальні шляхи дитини, навіть якщо ніхто не бачив, як дитина клав що-небудь в рот.

Отруєння побутовими хімічними речовинами

/Files/images/bezpeka_ditini/отравление.jpg

Отруйні речовини, медикаменти, відбілювачі, кислоти і пальне, наприклад гас, ні в якому разі не можна зберігати в пляшках для харчових продуктів - діти можуть помилково випити їх. Такі речовини слід тримати в щільно закритих маркованих контейнерах, в недоступному для дітей місці.

Відбілювач, отрути для щурів і комах, гас, кислоти та лужні розчини, інші отруйні речовини можуть викликати важке отруєння, ураження мозку, сліпоту і смерть. Отрута небезпечний не тільки при ковтанні, а й при вдиханні, попаданні на шкіру, в очі і навіть на одяг.

Ліки, призначені для дорослих, можуть виявитися смертельними для дітей. Медикаменти дитині потрібно давати тільки за призначенням лікаря і в жодному разі не давати йому ліки, призначені для дорослих або дітей іншого віку. Зберігати медикаменти необхідно в місцях недоступних для дітей.

Неправильне застосування та передозування антибіотиків можуть призвести у маленьких дітей до глухоти.

Діти можуть отримати серйозні пошкодження, встромивши пальці або інші предмети в електричні розетки ; їх потрібно закривати, щоб запобігти травмуванню. Електричні проводи повинні бути недоступні дітям - оголені дроти представляють для них особливу небезпеку.

Ураження електричним струмом

/Files/images/bezpeka_ditini/поражени етоком.jpg
Діти можуть отримати серйозні пошкодження, встромивши пальці чи будь-які предмети в електричні розетки; їх необхідно закривати, щоб запобігти ураження електричним струмом. Електричні проводи повинні бути недоступні дітям - оголені дроти представляють для них особливу небезпеку. Як уникнути ураження електричним струмом:

— Уважно поглянь навколо: чи ніде не димить, чи не чути неприємного запаху, що виникає при горінні, тлінні, плавленні.

— Якщо з якогось електроприладу чується тріскотіння, йде дим чи пробиваються язики полум'я — не поспішай смикати за шнур, що включений в розетку. Тебе може вдарити струмом! Клич дорослих.

— Треба відключити струм в усьому приміщенні. Коли рубильника не дістатись, дорослий повинен витягти шнур палаючого електроприладу з розетки за допомогою сухої палиці, гумової рукавиці тощо.

— Відключивши струм, палаючий електроприлад накривають мокрою цупкою тканиною, яка не пропускає повітря. Для гасіння вогню можна використати пісок.

— Ні в якому разі не лий воду, якщо електричний струм не вимкнуто! Вода — добрий провідник електрики. Ти можеш постраждати!

Безпека на воді

/Files/images/bezpeka_ditini/бзопасность на воде.jpg
Дорослі повинні навчити дітей правилам поведінки на воді і ні на хвилину не залишати дитину без нагляду поблизу водойм.

Діти можуть потонути менш ніж за дві хвилини навіть у невеликій кількості води, тому їх ніколи не слід залишати одних у воді або поблизу води.
Потрібно закривати колодязі, ванни, відра з водою.
Дітей потрібно вчити плавати, починаючи з раннього віку.
Діти повинні знати, що не можна плавати без нагляду дорослих.
Заходи безпеки при купанні

· Купатися краще вранці або увечері, коли немає небезпеки перегріву. Температура води повинна бути не нижчою 17-19 градусів тепла.

· Якщо не вмієш плавати, не заходи у воду глибше за пояс.

· Плавати можна не більше 20 хвилин, і цей час збільшують поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

· Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, відбутися зупинка дихання, втрата свідомості.

· Після тривалого перебування на сонці необхідно відійти в тінь, охолонути і тільки потім входити у воду, оскільки при різкому охолоджуванні може наступити рефлекторне скорочення м'язів і зупинка дихання.

· Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибирати безпечне місце для купання з твердим, бажано піщаним, не засміченим дном, поступовим схилом. Ніколи не стрибайте в місцях, не обладнаних спеціально: можна ударитися головою об камінь або інший предмет.

· Не запливайте далеко, оскільки можна не розрахувати своїх сил. Відчувши стомленість, не розгублюйтесь і не прагніть швидше допливти до берега. Слід "відпочити" на воді, перекинувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг.

· Якщо захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Пливіть вниз за течією, поступово, під невеликим кутом, наближаючись до берега.

· Якщо Ви потрапили у водоверть, наберіть більше повітря в легені, зануртеся у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливіть.

· У водоймах з великою кількістю водоростей пливіть у самої поверхні води, не зачіпаючи рослин і не роблячи різких рухів. Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, зробіть зупинку, прийнявши положення "поплавець" і звільніться від них.

· Не плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітер або течія можуть віднести їх далеко від берега, а хвиля - захлеснути. Якщо із надувних плавзасобів вийде повітря, вони втратять плавучість.

· Діти до 16 років катаються на човнах та водних велосипедах тільки з дорослими. Не перенавантажуйте човен, водний велосипед.

· Не пустуйте на воді, не лякайте інших. Неприпустимо організовувати на воді ігри, пов’язані з пірнанням і захватом тих, хто купається.

Безпека на дорогах

/Files/images/bezpeka_ditini/светофор.jpg
Дорослі зобов'язані навчити дитину правилам поведінки на дорозі , в машині і громадському транспорті, а також забезпечити безпеку дитини в транспорті.

Батьки повинні знати і пам'ятати, що як тільки дитина навчився ходити, його потрібно навчати правильної поведінки на дорозі. Малюкам до п'яти років особливо небезпечно перебувати на дорозі. З ними завжди повинні бути дорослі.

Маленькі діти не думають про небезпеку, коли вибігають на дорогу, тому необхідно стежити за ними.

Дітям не можна грати біля дороги, особливо з м'ячем.

Щоб уникнути нещасних випадків дітей треба вчити ходити по тротуарах особою до автомобільного руху.

Діти повинні знати і дотримуватися таких правил, коли переходять дорогу:
зупинитися на узбіччі;
подивитися в обидві сторони;
перед тим як переходити дорогу, переконатися, що машин або інших транспортних засобів на дорозі немає;
переходячи дорогу, триматися за руку дорослого або дитини старшого віку;
йти, але ні в якому разі не бігти;
переходити дорогу лише у встановлених місцях на зелений сигнал світлофора.
Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi