/Files/images/deti.png

Правила безпечного катання на санчатах

З настанням зими і холодів у багатьох дітей з’являється бажання покататися на санках – адже це так цікаво, захоплююче і весело!

Однак це невинне, на перший погляд , активне заняття може стати причиною травм , тому так необхідно засвоїти деякі правила безпечного катання на санках. Ми розповімо , що саме потрібно враховувати при катанні металевих , пластикових і дерев’яних санках взимку .

Вибір гірки для катання на санчатах

Батькам варто з увагою поставитися до вибору гірки , на якій буде кататися дитина : вона не повинна закінчуватися автомобільною дорогою , парканом або водоймою . Вибирайте плавний схил , який виходить на майданчик без дерев , каміння та інших перешкод .

Прослідкуйте , щоб на поверхні траси не було осколків скла , трамплінів , корчів , що стирчать каменів , а також інших предметів , які перешкоджають руху санок і при падінні можуть поранити дитину .

Кут нахилу гірки не повинен бути більше 30 градусів , а якщо дитині ще немає п’яти років – то не більше 20 градусів.

Одяг та екіпірування для катання на санках

Одягати малюка найкраще в «дуті» синтепонові куртки і штани , оскільки цей легкий одяг не дозволить дитині сильно спітніти , а при падінні зможе максимально пом’якшити удар.

Взуття для катання на санках вибирайте зручне і міцне , зі спеціальною прогумованою підошвою. Руки дитини повинні захищати товсті рукавички , а голову – шапка , а на крутих схилах будуть потрібні вітрозахисні окуляри і шолом.
1 . Не дозволяйте маленькій дитині (до 5 років) самостійно з’їжджати на санках. При катанні на санках дитина повинна міцно триматися руками.

2 . Дитячі санки повинні бути обладнані спинкою і ременями безпеки.

3 . Постеліть небудь м’яке на посадкове місце і спинку , при цьому рекомендується якомога частіше міняти положення дитини в сидінні , щоб вона не застудилася.

4 . Якщо у ваших санках передбачена знімна ручка- штовхач , при катанні з гірки її краще зняти.

5 . Якщо ви маєте намір катати дитину на санчатах з використанням буксирувального тросу , постарайтеся робіть це акуратно , без різких ривків і поворотів , щоб сани не перевернулися.
6 . Діти віком від 5 років вже можуть кататися на санках самостійно , при цьому обов’язково дотримуючись дистанцію між своїми і котрі їдуть попереду санками .

7 . Не можна пов’язувати кілька санок між собою.

8 . Забороняється з’їжджати на санках , стоячи на ногах або колінах , лежачи на животі , а також сидячи проти руху .

9 . Не можна довго перебувати на проїжджій частині схилу , а також підніматися по ній. Після з’їзду потрібно встати з санок , озирнутися назад і відійти в сторону.

10 . Якщо зіткнення саней неминуче , краще вистрибнути з них і правильно впасти. При цьому падати краще на бік, перекотившись на спину , притиснувши підборіддя до грудей , щоб зберегти голову .

Катання на санках , як і на будь-якому іншому транспортному засобі , вимагає обов’язкового дотримання правил безпеки. Необхідно пояснити дитині , як кататися на санчатах з гірки , і простежити на практиці , наскільки він їх засвоїв , щоб це приємне зимовий заняття приносило радість і користь вашому малюкові.


Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi