Прості поради щодо запобігання грипу

Єдині «вхідні ворота» для інфекції – ніс і рот (горло). При масштабній епідемії практично неможливо уникнути контакту з вірусом. Проблемою є не стільки потрапляння його в організм, скільки швидке розмноження і поширення.

Людям, у яких ще немає жодних симптомів інфекційного зараження, замість використання Таміфлю та інших превентивних засобів, радимо проводити наведені нижче прості процедури.

1. Двічі на день полощіть горло теплою солоною водою (1 ч.л. солі на 1 л води), «Лістерином» (засобом для гігієни порожнини рота, продається в аптеці). Після інфікування носоглотки вірусом грипу 2-3 дні продовжується інкубаційний період, після чого з’являються характерні симптоми захворювання. Звичайне полоскання перешкодить подальшому проникненню вірусу. Певною мірою полоскання сольовим розчином впливає на здорову людину так само, як препарат Таміфлю на хвору. Не варто недооцінювати цей простий, дешевий і в той же час досить ефективний метод профілактики.

2. Не рідше одного разу на день промивайте ніс теплою солоною водою. Прочищайте носові ходи. Регулярно змочуйте внутрішню поверхню ніздрів ватним тампоном, змоченим у солоній воді. Це ефективний метод для запобігання поширення вірусу.

3. Пийте якомога більше теплої рідини (найкраще воду з лимоном). Це настільки ж ефективно, як і полоскання горла: вода змиває віруси з глотки в шлунок – в середовище, де вони не зможуть виживати і розмножуватись.

4. Підвищуйте природний імунітет, вживайте якомога більше продуктів, багатих на вітамін С. Якщо ви приймаєте вітамін С в пігулках, переконайтеся, що до складу препарату входить цинк, необхідний для засвоєння цього вітаміну.

5. Запам’ятайте правило: «Руки геть від обличчя!» У жодному разі не торкайтеся його руками.

6. Якомога частіше мийте руки з милом (або користуйтеся вологими серветками).

Профілактика захворювань верхніх дихальних шляхів

ГРВІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Високий рівень захворюваності ГРВІ пов’язаний виключно з легкістю розповсюдження вірусів у скупченнях людей (на роботі, у транспорті, сім’ї) і фактично повною відсутністю можливостей профілактики розповсюдження вірусів через повітря.

Найбільш піддані сезонним захворюванням на ГРВІ люди з так званих груп ризику: діти, люди похилого віку, хворі з різними видами імунодефіциту, захворюваннями нирок, цукровим діабетом.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним захворюванням, для якого характерне швидке поширення і виражена інтоксикація. Він може призвести до тяжких ускладнень легеневої, серцевої, нервової та ендокринної систем.

Проблема профілактики ГРВІ зараз дуже актуальна внаслідок високого рівня захворюваності.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед на підвищення резистентності організму до дії збудників. Фахівці відзначають такі методи профілактики, як повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; загартування та часте провітрювання приміщень, вдягатися відповідно до погоди, стежити, щоб не промокали ноги; під час підвищення рівня захворюваності уникати відвідування людних місць без необхідності; вживати загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномоделюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії: настоянки ехінацеї, китайського лимонника, женьшеню, користуватися оксоліновою маззю.

Добрий захисний ефект дають фітонциди – цибуля та часник, а ефірні олії – хвойні чи евкаліптові – при вдиханні створюють захисну плівку на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. Ефективним засобом профілактики є анаферон, який випускається у двох формах – для дітей і дорослих, має виражену імуномоделюючу дію. Анаферон дитячий захищає імунну систему дитини тільки тоді, коли в цьому є необхідність, не втручається у нормальний імунний баланс, забезпечує ефективний противірусний захист і сприяє зменшенню тривалості всіх клінічних симптомів.

Під час епідемії для термінової профілактики захворювання та раннього специфічного лікування (перші дві доби від початку) рекомендовано застосовувати протигрипозний імуноглобулін. Специфічними препаратами є озельтамівір, арбідол, амізон, ремантадин, амантадин.

Не варто забувати й про наш пектусин, у який входить ментол та евкаліптова олія.

Якщо зараження уникнути не вдалося (виникла лихоманка, біль у м’язах, суглобах, сльозотеча, головний біль), необхідно негайно викликати лікаря, додержуватись постільного режиму. При наявності хворого вдома бажано забезпечити його ізоляцію, часте провітрювання кімнати.

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi