Гельмінтози.

Гельмінтози — широко розповсюджені захворювання людини і різних видів тварин викликані паразитичними черв`яками. Вони відіграють значну роль у виникненні різноманітних за характером проявів і важкості перебігу патологічних реакцій різних органів і тканин організму господаря, а саме:

механічне пошкодження органів і систем паразитами;

алергізація організму, викликана продуктами обміну і розпаду гельмінтів, а також їх личинками;

токсичне обтяження;

дефіцитні стани, так як паразити пожирають речовини, білки, мінерали з наших резервів;

на фоні гельмінтозу загострюються різноманітні хронічні проблеми організму, а також активізуються патогенні та умовно патогенні мікрофлори та грибки.

Глисти поділяються на III класи:

Нематоди - круглі гельмінти, аскариди, гострики, власоголовці, анкілостоми, і т.д. Круглі глисти найчастіше зустрічаються.

Цестодистіжкові гельмінти, свинячий ціп`як, бичий ціп`як, ехінокок, карликовий ціп`як.

Трематоди — сисуни — опісторхії, клонорхії, фасциоли.

Ще гельмінти можна поділити на три основні групи залежно від джерела інвазії, шляхів зараження і факторів передачі:

Геогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються без участі проміжного господаря в навколишньому середовищі і передаються людині через елементи цього середовища — воду, землю, плоди і т. д. Приклад: аскаридоз, стронгілоідоз, трихоцефальоз.

Біогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються при участі проміжних господарів і передаються людині через їх тканини та інші фактори передачі: епісторхоз, клонорхоз, дифілобатріоз, теніоз та інші.

Контагіозні гельмінтози — інвазії, збудники яких можуть передаватися безпосередньо від однієї людини до іншої без участі проміжного господаря: гіменоліпідоз, ентеробіоз, в деяких випадках стронгілоідоз і цистоцеркоз.

Беручи до уваги особливості дитячого віку (часто ігри на природі, контакти з тваринами, недотримання гігієни) ця категорія досить часто хворіє гельмінтозами. В дитячому віці гельмінтози становлять особливу небезпеку для здоров'я.

Профілактика гельмінтозів у дітей

Закінчилося літо. Багато дітей провели його на свіжому повітрі в лісі, на дачах, у спекотних південних країнах – купалися у водоймах, активно спілкувалися з домашніми тваринами, їли дари садів і городів, гралися в піску. Незважаючи на всі радості відпускного сезону, не треба забувати, що літо і тепла осінь – сприятлива пора не тільки для людей, а й для всього живого навколо, у тому числі для паразитів.

Перед сезоном підвищеної захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції варто згадати про глистяні інвазії або гельмінтози. Адже глисти не лише “об’їдають” господаря, вони ще й зумовлюють порушення імунітету. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року. Крім того, у малюка часто знижується апетит, з’являється: алергія, порушується травлення, трапляються нервові розлади. Частіше у дітей наявність глистяної інвазії проявляється блідостю шкірних покривів, особливо обличчя, появою темних кіл під очима, порушенням апетиту, іноді періодичної нудотою, блюванням, болем в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупка тощо. Уражені гельмінтами діти вередливі та плаксиві, перебірливі у харчуванні.

Звичайно, природа все передбачила, вона підготувала організм людини до зустрічі з незваними «окупантами», створюючи проти них кілька захисних бар’єрів. Коли ж організм ослаблений, особливо після важкої хвороби або потужної лікарської терапії, всі ці природні перешкоди, на жаль, втрачають свою силу і в потрібний момент не допомагають – глисти потрапляють в кишечник або інші органи людини і благополучно розвиваються в статевозрілих особин.

Загальновідомо, що глистяні інвазії – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малюк активно освоює світ, йому неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак – він тягне до рота все, що трапляється на шляху. Саме діти найчастіше не тільки хворіють самі, але і заражають інших членів сім’ї.

У дітей найчастіше паразитують круглі черв’яки – аскариди, гострики і волосоголовці.

При ентеробіозі (його викликають гострики) вночі свербіж в області заднього проходу та промежини настільки сильно виражений, що дитина прокидається і плаче. Як правило, такі діти сплять дуже неспокійно, часто скрегочуть зубами. Дитина зазвичай розчісує сверблячі місця, і яйця гельмінтів потрапляють під нігті, на постільні речі та білизну, можуть розповсюджуватися по квартирі. Це створює умови для повторного самозараження дитини і зараження оточуючих.

При аскаридозі (його викликають аскариди) через особливості міграції паразита в організмі може початися сильний нападоподібний кашель. Часто з’являється висипання на шкірі. Аскаридоз при паразитування великої кількості гельмінтів може ускладнитися кишковою непрохідністю, механічною жовтяницею, панкреатитом. У важких випадках розвиваються порушення з боку нервової системи: з’являються тривалі головні болі, запаморочення. Можуть виникнути нав’язливі рухи, так звані тики – миготіння, шмигання носом, посмикування плечима та ін.

При трихоцефальозі (ураженням волосоголовцем): випадки інтенсивної інвазії можуть супроводжуватися геморагічним колітом, а у маленьких дітей іноді виникає випадання прямої кишки; Взагалі, клінічні ознаки захворювання залежать від виду глистів, їхньої кількості та місцезнаходження в організмі.

При токсокарозі інвазія виражається болем в животі, кашлем, неврологічними порушеннями, ураженням очей. Переносниками цього виду глистів є перш за все собаки.

При підозрі на глистяну інвазію треба звернутися до лікаря. Діагноз очевидний при безпосередньому виявленні гельмінтів в калі. Можна здати звичайні аналіз калу на яйця глистів або зішкріб на ентеробіоз, а також провести дослідження крові в санітарно-епідеміологічної станції або спеціалізованій лабораторії. Вважається, що аналіз калу не завжди є показовим. Тому його часто доводиться здавати кілька разів. Є таке спостереження: під час повного місяця активність деяких гельмінтів зростає і підвищується ймовірність виявити їх у калі.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів людина може, дотримуючись елементарних правил гігієни. Якщо мити з милом руки перед кожним вживанням їжі, після гри з кішкою чи собакою, відвідування туалету, то ефект захисту буде досить високим. Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо. Не можна пити сиру воду, особливо з відкритих водойм. Діти повинні спати на окремих ліжках, привчіть їх підмиватися перед сном. Якщо у дитини виявлені глисти, на ніч надягайте їй трусики, які щільно сидять і коротко обстригайте нігті. Якщо ви живете на дачі, намагайтеся правильно обладнати туалети, фекалії необхідно знезаражувати. Проведіть профілактику і лікування гельмінтозів у ваших домашніх тварин.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

Та таких заходів профілактики іноді буває замало. Для лікування гельмінтозів люди здавна застосовували засоби народної медицини. Добре відомі протиглистною властивістю багатьох рослин – цибулі, часнику, гарбуза і гарбузового насіння, волоського горіха, гранату, звіробою, полину, пижма, чебрецю, чоловічої папороті. Рекомендується якомога більше їсти моркви, пити морквяного соку. Сучасна медицина володіє достатніми можливостями лікування глистяних інвазій на всіх стадіях паразитування черв’яків. І звичайно, чим раніше розпочато лікування, тим краще. Лікування і медикаментозну профілактику глистяної інвазії слід проводити за призначенням лікаря, адже для того, щоб лікування було ефективним, треба не тільки знищити паразитів, але і нівелювати наслідки їхньої діяльності – алергізацію, анемію, дискінезію жовчовивідних шляхів і т.д. Медикаментозну профілактику рекомендовано проводити дітям старше 2-х річного віку двічі на рік: восени, при перших заморозках, і навесні.

Кiлькiсть переглядiв: 6174

Коментарi

 • Briancef

  2018-03-07 04:44:06

  http://dress.vkustsvet.ru/baymoda/teplie-ybki-dostavka/ одежда глиссад термо белье http://zxl.androplanet.com/cilias/kupit-djenerik-sialis-v/ костюмы bosco sport интернет магазин [url=http://sales.e-ddl.cc/baymoda/jenskie-dorogie-delovie-kostymi/]Женские Дорогие Деловые Костюмы[/url] женские брюки 7/8 [url=http://cm.som52.ru/cilias/tabletki-povishenie-potencii/]Таблетки Повышение Потенции[/url] женская одежда больших размеров интернет магазин футболки [url=http://brend.mascha.ru/zimnie-kojanie-kurtki-jenskie/64/]Зимние Кожаные Куртки Женские[/url] спец одежда для фигуристов http://dress...

 • Briancef

  2018-03-07 03:27:01

  http://ostin.zhk-knightsbridge.ru/baymoda/plate-chernoe-s-krujevami-s-dostavkoy/ купальники jousi couture [url=http://obloqyi.moscowstroi.com/cilias/v-kakoy-apteke-kupit-jenskuy-viagru-s-dostavkoy/]В Какой Аптеке Купить Женскую Виагру С Доставкой[/url] одежда ярославль http://sarafan.bitether.ru/baymoda/jenskie-koftochki-internet-magazin-nedorogo-s-dostavkoy/ карнавальные костюмы детские из сша [url=http://zxl.androplanet.com/cilias/preparati-zaderjki-semyaizverjeniya/]Препараты Задержки Семяизвержения[/url] спортивные костюмы мужские в магазинах фамилия [url=http://rubaska...

 • Briancef

  2018-03-07 00:51:31

  http://ostin.zhk-knightsbridge.ru/baymoda/ybka-50-godov-dostavka/ детские строгие брюки школьные [url=http://xpj.moscowstroi.com/cilias/viagra-probnik-kupit1/]Виагра Пробник Купить[/url] зимняя дорогая одежда на мальчика [url=http://sarafan.vkustsvet.ru/baymoda/novogodniy-kostym-peppi-dlinniy-chulok/]Новогодний Костюм Пеппи Длинный Чулок[/url] спортивные костюмы женские недорого интернет магазин хохлома [url=http://mvbimkmi.tonymedia.ru/cilias/preparati-dlya-lecheniya-prejdevremennoy-eyakulyacii-s-dostavkoy1/]Препараты Для Лечения Преждевременной Эякуляции С Доставкой[/url] одежда для кормящих мам недорого спб [url=http://sales...

 • Briancef

  2018-03-06 21:10:19

  http://woman.oookk.ru/baymoda/vesenniy-kostym-jenskiy-bolshogo-razmera/ одежда очьник купить одежду большого размера [url=http://ubka.vkustsvet.ru/ybka-pachka-dostavka/22/]Юбка Пачка Доставка[/url] одежда в этническом стиле инсити каталог 2013 http://alexpress.mirogoroda.ru/baymoda/jenskaya-logika-magazin-odejdi/ трикотажка рф одежда просто даром http://sale.hiphopjakz.co/baymoda/tunika-s-printom-dostavka1/ топы блузки лето 2014 http://alexpress.mascha.ru/baymoda/vyazanaya-kofta-s-otkritoy-spinoy/ спортивная одежда боско в контакте пляжная одежда интернет магазин http://rubaska...

 • uetozukytoqiUB

  2018-03-06 15:07:59

  Бесплатная юридическая консультация в Москве http://www.jurist-consultant.ru/ Юридические услуги в Москве http://urburo24.ru/ Обслуживание бассейнов в Москве http://www.ремонт-бассейнов.рф/ ремонт квартир в Москве http://remont-kvartir-domov.ru/ Металлопрокат в Москве http://vist-metall.ru/ Входные двери в Москве http://stalldoor.ru/...

 • FadiScew

  2018-03-05 18:51:01

  The the greater part of the medicines in MQDB are screened initially in the contestants not later than PQM-trained personnel following standardized procedures. Some groups of medicines were being consumed similarly in the Baltic States, but other had ample consumption differences, for instance, antidepressants, anxiolytics, rest and hypnotic medicines and statins. Humans CVVH AN69 1 l/h TNF, IL-6 No (199De Vriese et al [url=http://www.spudplus.com/news/topic1/note7/]50mg zoloft with visa[/url] depression symptoms memory...

 • Lennator

  2018-03-05 14:28:26

  online slots [url=http://onlinelistcasino24.com/]casino games[/url] online slots casino games...

 • JosephRew

  2018-03-05 02:56:19

  [url=https://buytdcp.com/tadacip-cipla/]tadacip online canada[/url] - tadacip by cipla, tadacip canada....

 • AlexisVag

  2018-03-04 22:28:51

  http://redhotsexshop.ru/baymoda/inet-magazin-odejdi-deshevo-s-dostavkoy/ krickets детская зимняя одежда купить [url=http://woman.oppeinhome.ru/baymoda/bluzki-dlya-polnih-v-moskve/]Блузки для полных в москве[/url] каталог магазина h&m http://beloozpol.ru/baymoda/krasivie-vyazannie-tuniki/ модели вязаных жакетов http://dress.antiutka.ru/baymoda/kupit-bluzku/ спбратск-одежда из бархат [url=http://oppeinhome.ru/baymoda/oranjevie-djinsi-s-dostavkoy/]Оранжевые Джинсы С Доставкой[/url] одежда бадлон http://iteraspb...

 • Orknaroksl

  2018-03-04 13:42:34

  Treatment of Lymph Nodes Years vulvar cancers have a perspicacity of encroachment greater than 1 mm, the chance of lymph node involvement increases to 10В­30 % [50], with very inconsequential survival in the case of metachro- nous groin node recurrence [51, 52]. The attend has an substantial role in providing continuous edification close by the illness and its treatments and the project of care. Etiology, forecasting and discussion [url=http://thunder106.com/country/side6/tadora_20_mg_buy_tadora_online_no_rx/]cheap 20mg tadora overnight delivery[/url] erectile dysfunction otc...