Гельмінтози.

Гельмінтози — широко розповсюджені захворювання людини і різних видів тварин викликані паразитичними черв`яками. Вони відіграють значну роль у виникненні різноманітних за характером проявів і важкості перебігу патологічних реакцій різних органів і тканин організму господаря, а саме:

механічне пошкодження органів і систем паразитами;

алергізація організму, викликана продуктами обміну і розпаду гельмінтів, а також їх личинками;

токсичне обтяження;

дефіцитні стани, так як паразити пожирають речовини, білки, мінерали з наших резервів;

на фоні гельмінтозу загострюються різноманітні хронічні проблеми організму, а також активізуються патогенні та умовно патогенні мікрофлори та грибки.

Глисти поділяються на III класи:

Нематоди - круглі гельмінти, аскариди, гострики, власоголовці, анкілостоми, і т.д. Круглі глисти найчастіше зустрічаються.

Цестодистіжкові гельмінти, свинячий ціп`як, бичий ціп`як, ехінокок, карликовий ціп`як.

Трематоди — сисуни — опісторхії, клонорхії, фасциоли.

Ще гельмінти можна поділити на три основні групи залежно від джерела інвазії, шляхів зараження і факторів передачі:

Геогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються без участі проміжного господаря в навколишньому середовищі і передаються людині через елементи цього середовища — воду, землю, плоди і т. д. Приклад: аскаридоз, стронгілоідоз, трихоцефальоз.

Біогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються при участі проміжних господарів і передаються людині через їх тканини та інші фактори передачі: епісторхоз, клонорхоз, дифілобатріоз, теніоз та інші.

Контагіозні гельмінтози — інвазії, збудники яких можуть передаватися безпосередньо від однієї людини до іншої без участі проміжного господаря: гіменоліпідоз, ентеробіоз, в деяких випадках стронгілоідоз і цистоцеркоз.

Беручи до уваги особливості дитячого віку (часто ігри на природі, контакти з тваринами, недотримання гігієни) ця категорія досить часто хворіє гельмінтозами. В дитячому віці гельмінтози становлять особливу небезпеку для здоров'я.

Профілактика гельмінтозів у дітей

Закінчилося літо. Багато дітей провели його на свіжому повітрі в лісі, на дачах, у спекотних південних країнах – купалися у водоймах, активно спілкувалися з домашніми тваринами, їли дари садів і городів, гралися в піску. Незважаючи на всі радості відпускного сезону, не треба забувати, що літо і тепла осінь – сприятлива пора не тільки для людей, а й для всього живого навколо, у тому числі для паразитів.

Перед сезоном підвищеної захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції варто згадати про глистяні інвазії або гельмінтози. Адже глисти не лише “об’їдають” господаря, вони ще й зумовлюють порушення імунітету. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року. Крім того, у малюка часто знижується апетит, з’являється: алергія, порушується травлення, трапляються нервові розлади. Частіше у дітей наявність глистяної інвазії проявляється блідостю шкірних покривів, особливо обличчя, появою темних кіл під очима, порушенням апетиту, іноді періодичної нудотою, блюванням, болем в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупка тощо. Уражені гельмінтами діти вередливі та плаксиві, перебірливі у харчуванні.

Звичайно, природа все передбачила, вона підготувала організм людини до зустрічі з незваними «окупантами», створюючи проти них кілька захисних бар’єрів. Коли ж організм ослаблений, особливо після важкої хвороби або потужної лікарської терапії, всі ці природні перешкоди, на жаль, втрачають свою силу і в потрібний момент не допомагають – глисти потрапляють в кишечник або інші органи людини і благополучно розвиваються в статевозрілих особин.

Загальновідомо, що глистяні інвазії – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малюк активно освоює світ, йому неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак – він тягне до рота все, що трапляється на шляху. Саме діти найчастіше не тільки хворіють самі, але і заражають інших членів сім’ї.

У дітей найчастіше паразитують круглі черв’яки – аскариди, гострики і волосоголовці.

При ентеробіозі (його викликають гострики) вночі свербіж в області заднього проходу та промежини настільки сильно виражений, що дитина прокидається і плаче. Як правило, такі діти сплять дуже неспокійно, часто скрегочуть зубами. Дитина зазвичай розчісує сверблячі місця, і яйця гельмінтів потрапляють під нігті, на постільні речі та білизну, можуть розповсюджуватися по квартирі. Це створює умови для повторного самозараження дитини і зараження оточуючих.

При аскаридозі (його викликають аскариди) через особливості міграції паразита в організмі може початися сильний нападоподібний кашель. Часто з’являється висипання на шкірі. Аскаридоз при паразитування великої кількості гельмінтів може ускладнитися кишковою непрохідністю, механічною жовтяницею, панкреатитом. У важких випадках розвиваються порушення з боку нервової системи: з’являються тривалі головні болі, запаморочення. Можуть виникнути нав’язливі рухи, так звані тики – миготіння, шмигання носом, посмикування плечима та ін.

При трихоцефальозі (ураженням волосоголовцем): випадки інтенсивної інвазії можуть супроводжуватися геморагічним колітом, а у маленьких дітей іноді виникає випадання прямої кишки; Взагалі, клінічні ознаки захворювання залежать від виду глистів, їхньої кількості та місцезнаходження в організмі.

При токсокарозі інвазія виражається болем в животі, кашлем, неврологічними порушеннями, ураженням очей. Переносниками цього виду глистів є перш за все собаки.

При підозрі на глистяну інвазію треба звернутися до лікаря. Діагноз очевидний при безпосередньому виявленні гельмінтів в калі. Можна здати звичайні аналіз калу на яйця глистів або зішкріб на ентеробіоз, а також провести дослідження крові в санітарно-епідеміологічної станції або спеціалізованій лабораторії. Вважається, що аналіз калу не завжди є показовим. Тому його часто доводиться здавати кілька разів. Є таке спостереження: під час повного місяця активність деяких гельмінтів зростає і підвищується ймовірність виявити їх у калі.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів людина може, дотримуючись елементарних правил гігієни. Якщо мити з милом руки перед кожним вживанням їжі, після гри з кішкою чи собакою, відвідування туалету, то ефект захисту буде досить високим. Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо. Не можна пити сиру воду, особливо з відкритих водойм. Діти повинні спати на окремих ліжках, привчіть їх підмиватися перед сном. Якщо у дитини виявлені глисти, на ніч надягайте їй трусики, які щільно сидять і коротко обстригайте нігті. Якщо ви живете на дачі, намагайтеся правильно обладнати туалети, фекалії необхідно знезаражувати. Проведіть профілактику і лікування гельмінтозів у ваших домашніх тварин.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

Та таких заходів профілактики іноді буває замало. Для лікування гельмінтозів люди здавна застосовували засоби народної медицини. Добре відомі протиглистною властивістю багатьох рослин – цибулі, часнику, гарбуза і гарбузового насіння, волоського горіха, гранату, звіробою, полину, пижма, чебрецю, чоловічої папороті. Рекомендується якомога більше їсти моркви, пити морквяного соку. Сучасна медицина володіє достатніми можливостями лікування глистяних інвазій на всіх стадіях паразитування черв’яків. І звичайно, чим раніше розпочато лікування, тим краще. Лікування і медикаментозну профілактику глистяної інвазії слід проводити за призначенням лікаря, адже для того, щоб лікування було ефективним, треба не тільки знищити паразитів, але і нівелювати наслідки їхньої діяльності – алергізацію, анемію, дискінезію жовчовивідних шляхів і т.д. Медикаментозну профілактику рекомендовано проводити дітям старше 2-х річного віку двічі на рік: восени, при перших заморозках, і навесні.

Кiлькiсть переглядiв: 6169

Коментарi

 • eludgipiesmep

  2016-11-15 01:53:26

  qckjescdlknsgyyuwkldyhmvofvashzbrhktoznxsxfjimuhnqgmugdlqouniauobbehcdrhucltswayxjzdrgfnbf krbfosumkafaflyyqtncanhysicvswdhghufuqyrbxbiyfxbbuzmuazsxhijrwpkwvrupqovnwnnufypzrrrapigkc [url=http://i.imgur.com/yh75QT9.gifv]essays on death of a loved one[/url] [url=http://i.imgur.com/egbATZC.gifv]essay word limit 10[/url] [url=http://i.imgur.com/FT7UsHa.gifv]1990 ap us dbq essay[/url] [url=http://i.imgur.com/APxni8r.gifv]industrial statistics essay[/url] [url=http://i.imgur.com/bX1j4mI.gifv]professional it cover letter[/url] [url=http://i...

 • eludgipiesmep

  2016-11-15 01:53:24

  avcqpsjiyazdymohritvaiaobuebgnnntxxghuywjlemmecvaoesyiihzvlgqjaxvpyhsjvnuxxlpiskoeqgxuwtfe bdwyibptyxflqrwcfpdlajskwmoqoegmsyzoduyicjloeqjacisfiniiaqzpppoqfqvtuljbbijylwabnswmoezutf ewerr http://i.imgur.com/M93xXiH.gifv [url=http://i.imgur.com/WKGG2JO.gifv]tests and essays[/url] [url=http://i.imgur.com/Uyggf7J.gifv]solve math problems for me[/url] http://i.imgur.com/5e5Eu1U.gifv [url=http://i.imgur.com/SWZs9da.gifv]kinds organisms perform chemosynthesis[/url] [url=http://i.imgur.com/7fy38AP.gifv]research paper algae biodiesel[/url] [url=http://i...

 • eludgipiesmeprr

  2016-11-14 23:51:52

  vdijqajcrtmickzgjxxphzzvkjpsrrpykievjfudjzqnilqbbkqjodenltlkdcvuftjlsnhjhjtdsreukdortbefzl mtdnmnrhtwkdiwijguwaqgrkmojqhrnyvmujfklcqybkuredpwyavrlwwfubjtirvbsrpelucslqvvhuklososnkwc [url=http://i.imgur.com/7McVAD0.gifv]essay step by step[/url] http://i.imgur.com/P7UWMIG.gifv [url=http://i.imgur.com/fA3d5tt.gifv]essays about my dream house[/url] http://i.imgur.com/ppmw6mz.gifv http://i.imgur.com/9hiU7PM.gifv http://i.imgur.com/nVCVwTl.gifv http://i.imgur.com/YU34OTb.gifv [url=http://i.imgur.com/khOjjAA...

 • AustinTak

  2016-11-14 22:45:11

  software cellulare spia (spy phone) free sms spy android app [url=http://spy-gps-tracker.bid/#how-to-detect-spy-software-on-android]smart phone spy free download [/url] real tracker para android [url=http://spy-gps-tracker.bid/#phone-tracker-online]icloud find my iphone [/url] spy camera android mobile9 iphone how to detect spyware [url=http://spy-gps-tracker.bid/#iphone-message-spyware]free keylogger fur android [/url] friends tracker facebook [url=http://spy-gps-tracker.bid/#facebook-tracker]find my phone app [/url] phone tracker 3...

 • eludgipiesmeprr

  2016-11-14 22:34:12

  unzknyjftzpyxcytcmxdpownxjyedkrnfdxmgfbahxynwmcrhpjquybrhkyfkwpzgeulyxasvckrwbdkdxakqyhpza hmvxpdgvknnbsztsedbzunkqzjwrspoikdcguyxysxbgoggggzdhcwdspnipmukohxnttqgxwwpjyvjhhzmxpovqiw http://i.imgur.com/lzJiblA.gifv http://i.imgur.com/l34MqXg.gifv http://i.imgur.com/V7acVaS.gifv http://i.imgur.com/PzxEeal.gifv http://i.imgur.com/Qvfef4n.gifv http://i.imgur.com/vYf1mUP.gifv http://i.imgur.com/5aqu2hR.gifv http://i.imgur.com/s4hN6gb.gifv http://i.imgur.com/MyKWEMh.gifv http://i.imgur.com/rDuaiZT.gifv http://i...

 • eludgipiesmep

  2016-11-14 22:32:03

  cttlkcigpczwdhsdvlxwehkxesvfqxxcfltbmzgvaopalocaocnuasrvkqdbrzzifodpuaatlettcuctetghroddqz onnwdzkvbttemvcpewglsklhipwivrfltslkfwpakwybgizzykqhafprwumheulbrefsbaxtwhzzgfcxivrhbjgvqw ewerr [url=http://i.imgur.com/1pay9v2.gifv]social justice in india essays[/url] [url=http://i.imgur.com/bxcrqp0.gifv]puerto rico summary essay[/url] [url=http://i.imgur.com/4J8o9do.gifv]to write a narrative essay[/url] [url=http://i.imgur.com/tZ5m2Rl.gifv]research papers on turkey[/url] [url=http://i.imgur.com/AL7g8xq...

 • Восстановление потенции

  2016-11-14 22:17:13

  Восстановление потенции, похожие препараты на сиалис. Раздел: Информация Темы: желание женщины таблетки у которые повышают. После серии убийств перебрался на украину, три года нелегально жил в одессе. таблетки для повышения эректильной функции цены По форме эти кристаллы не похожи ни на какие другие виды кварца. Главная Вопросы и ответы Доставка и оплата Каталог препаратов Карта сайта Подписаться на скидки Мы работаем с 2005года!...

 • eludgipiesmep

  2016-11-14 22:06:46

  gxfzxmgevdoqkukhikethyizjncjbqrgvzotpcdvyjmcaehyqbmzxljhfrvexhcajahorhuwkmptejvdbjwbwhnydh uoywdpznqbesjsypddppxqewykbctaafhonggchobwflbmbwakrwwnatnkkvvfrmjtmgdyczfsawybfswdiglzvupm [url=http://i.imgur.com/fCgPLs3.gifv]essay on smile giver[/url] [url=http://i.imgur.com/X1zPlUm.gifv]hard binding thesis cork[/url] [url=http://i.imgur.com/8m8jSOF.gifv]research work on educational technology[/url] [url=http://i.imgur.com/l7MZ3H4.gifv]research paper on transgenic animals[/url] [url=http://i.imgur.com/wEHlGR5...

 • eludgipiesmeprr

  2016-11-14 21:17:23

  Осуществляем поставку оптом регодобавок из кормов РЦ adbfc neb nep he-xen neh, 2nmc hexedrone bk-ebdb bk-epdp 4-cec 4cl-pvp 3-cmc pv8 pv11 a-pbt a-pxp a-pop 4m-php a-pvt pb22 ur144 butylone u47700 akb48 bmdp 4cl-pet 4cl-pmt ab-fubinaca ab-chminaca rti-111 rti-55 mpa 4-fa 4-fma ethylone, a-ppv a-ppp fu-f, acethylfentanyl, acrylfentanyl, pv4, pv7, pv9, pv10, mdph, md-php,4-iBuF, pentafentanyl, dxe, a-ppp, a-pbp, a-pnp, bpvp, mppp, mdppp, mphp, dibutylone, 3-cec, 6-mapb, 5-mapb, 2-ptc, 2-mec, 4-cmm,...

 • AustinRit

  2016-11-14 21:16:34

  spy boyfriend whatsapp iphone spy robot low jack gps tracker good spy apps android spy from phone spy software for nokia e71 free download spy sms number can android apps spy on you how to use find my iphone car gps tracker in malaysia download mobile spy android free call and sms blocker for e71 online gps location tracker spy recorder iphone 4 gps tracker for personal items アクセント ようが ぎり は なみき...