Гельмінтози.

Гельмінтози — широко розповсюджені захворювання людини і різних видів тварин викликані паразитичними черв`яками. Вони відіграють значну роль у виникненні різноманітних за характером проявів і важкості перебігу патологічних реакцій різних органів і тканин організму господаря, а саме:

механічне пошкодження органів і систем паразитами;

алергізація організму, викликана продуктами обміну і розпаду гельмінтів, а також їх личинками;

токсичне обтяження;

дефіцитні стани, так як паразити пожирають речовини, білки, мінерали з наших резервів;

на фоні гельмінтозу загострюються різноманітні хронічні проблеми організму, а також активізуються патогенні та умовно патогенні мікрофлори та грибки.

Глисти поділяються на III класи:

Нематоди - круглі гельмінти, аскариди, гострики, власоголовці, анкілостоми, і т.д. Круглі глисти найчастіше зустрічаються.

Цестодистіжкові гельмінти, свинячий ціп`як, бичий ціп`як, ехінокок, карликовий ціп`як.

Трематоди — сисуни — опісторхії, клонорхії, фасциоли.

Ще гельмінти можна поділити на три основні групи залежно від джерела інвазії, шляхів зараження і факторів передачі:

Геогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються без участі проміжного господаря в навколишньому середовищі і передаються людині через елементи цього середовища — воду, землю, плоди і т. д. Приклад: аскаридоз, стронгілоідоз, трихоцефальоз.

Біогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються при участі проміжних господарів і передаються людині через їх тканини та інші фактори передачі: епісторхоз, клонорхоз, дифілобатріоз, теніоз та інші.

Контагіозні гельмінтози — інвазії, збудники яких можуть передаватися безпосередньо від однієї людини до іншої без участі проміжного господаря: гіменоліпідоз, ентеробіоз, в деяких випадках стронгілоідоз і цистоцеркоз.

Беручи до уваги особливості дитячого віку (часто ігри на природі, контакти з тваринами, недотримання гігієни) ця категорія досить часто хворіє гельмінтозами. В дитячому віці гельмінтози становлять особливу небезпеку для здоров'я.

Профілактика гельмінтозів у дітей

Закінчилося літо. Багато дітей провели його на свіжому повітрі в лісі, на дачах, у спекотних південних країнах – купалися у водоймах, активно спілкувалися з домашніми тваринами, їли дари садів і городів, гралися в піску. Незважаючи на всі радості відпускного сезону, не треба забувати, що літо і тепла осінь – сприятлива пора не тільки для людей, а й для всього живого навколо, у тому числі для паразитів.

Перед сезоном підвищеної захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції варто згадати про глистяні інвазії або гельмінтози. Адже глисти не лише “об’їдають” господаря, вони ще й зумовлюють порушення імунітету. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року. Крім того, у малюка часто знижується апетит, з’являється: алергія, порушується травлення, трапляються нервові розлади. Частіше у дітей наявність глистяної інвазії проявляється блідостю шкірних покривів, особливо обличчя, появою темних кіл під очима, порушенням апетиту, іноді періодичної нудотою, блюванням, болем в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупка тощо. Уражені гельмінтами діти вередливі та плаксиві, перебірливі у харчуванні.

Звичайно, природа все передбачила, вона підготувала організм людини до зустрічі з незваними «окупантами», створюючи проти них кілька захисних бар’єрів. Коли ж організм ослаблений, особливо після важкої хвороби або потужної лікарської терапії, всі ці природні перешкоди, на жаль, втрачають свою силу і в потрібний момент не допомагають – глисти потрапляють в кишечник або інші органи людини і благополучно розвиваються в статевозрілих особин.

Загальновідомо, що глистяні інвазії – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малюк активно освоює світ, йому неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак – він тягне до рота все, що трапляється на шляху. Саме діти найчастіше не тільки хворіють самі, але і заражають інших членів сім’ї.

У дітей найчастіше паразитують круглі черв’яки – аскариди, гострики і волосоголовці.

При ентеробіозі (його викликають гострики) вночі свербіж в області заднього проходу та промежини настільки сильно виражений, що дитина прокидається і плаче. Як правило, такі діти сплять дуже неспокійно, часто скрегочуть зубами. Дитина зазвичай розчісує сверблячі місця, і яйця гельмінтів потрапляють під нігті, на постільні речі та білизну, можуть розповсюджуватися по квартирі. Це створює умови для повторного самозараження дитини і зараження оточуючих.

При аскаридозі (його викликають аскариди) через особливості міграції паразита в організмі може початися сильний нападоподібний кашель. Часто з’являється висипання на шкірі. Аскаридоз при паразитування великої кількості гельмінтів може ускладнитися кишковою непрохідністю, механічною жовтяницею, панкреатитом. У важких випадках розвиваються порушення з боку нервової системи: з’являються тривалі головні болі, запаморочення. Можуть виникнути нав’язливі рухи, так звані тики – миготіння, шмигання носом, посмикування плечима та ін.

При трихоцефальозі (ураженням волосоголовцем): випадки інтенсивної інвазії можуть супроводжуватися геморагічним колітом, а у маленьких дітей іноді виникає випадання прямої кишки; Взагалі, клінічні ознаки захворювання залежать від виду глистів, їхньої кількості та місцезнаходження в організмі.

При токсокарозі інвазія виражається болем в животі, кашлем, неврологічними порушеннями, ураженням очей. Переносниками цього виду глистів є перш за все собаки.

При підозрі на глистяну інвазію треба звернутися до лікаря. Діагноз очевидний при безпосередньому виявленні гельмінтів в калі. Можна здати звичайні аналіз калу на яйця глистів або зішкріб на ентеробіоз, а також провести дослідження крові в санітарно-епідеміологічної станції або спеціалізованій лабораторії. Вважається, що аналіз калу не завжди є показовим. Тому його часто доводиться здавати кілька разів. Є таке спостереження: під час повного місяця активність деяких гельмінтів зростає і підвищується ймовірність виявити їх у калі.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів людина може, дотримуючись елементарних правил гігієни. Якщо мити з милом руки перед кожним вживанням їжі, після гри з кішкою чи собакою, відвідування туалету, то ефект захисту буде досить високим. Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо. Не можна пити сиру воду, особливо з відкритих водойм. Діти повинні спати на окремих ліжках, привчіть їх підмиватися перед сном. Якщо у дитини виявлені глисти, на ніч надягайте їй трусики, які щільно сидять і коротко обстригайте нігті. Якщо ви живете на дачі, намагайтеся правильно обладнати туалети, фекалії необхідно знезаражувати. Проведіть профілактику і лікування гельмінтозів у ваших домашніх тварин.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

Та таких заходів профілактики іноді буває замало. Для лікування гельмінтозів люди здавна застосовували засоби народної медицини. Добре відомі протиглистною властивістю багатьох рослин – цибулі, часнику, гарбуза і гарбузового насіння, волоського горіха, гранату, звіробою, полину, пижма, чебрецю, чоловічої папороті. Рекомендується якомога більше їсти моркви, пити морквяного соку. Сучасна медицина володіє достатніми можливостями лікування глистяних інвазій на всіх стадіях паразитування черв’яків. І звичайно, чим раніше розпочато лікування, тим краще. Лікування і медикаментозну профілактику глистяної інвазії слід проводити за призначенням лікаря, адже для того, щоб лікування було ефективним, треба не тільки знищити паразитів, але і нівелювати наслідки їхньої діяльності – алергізацію, анемію, дискінезію жовчовивідних шляхів і т.д. Медикаментозну профілактику рекомендовано проводити дітям старше 2-х річного віку двічі на рік: восени, при перших заморозках, і навесні.

Кiлькiсть переглядiв: 6169

Коментарi

 • Royalkgog

  2017-08-23 07:21:56

  belleville il Mein Tera Boyfriend Tu Meri Girlfrien Mp3 Un costume pour deux en fr(A) Yulian Vergov Populaire ????? Download Space Adventure Cobra Pilot PeliculasCoco.com - Peliculas 2015 Online Gratis! Faroeste Vampire Knight Chat IRC El faro de las orcas (The Lighthouse of the Whales) En El faro de las orcas, Lola viaja con su hijo autista, Tristan, hasta el fin del mundo para encontrarse con Beto, un guardafauna que tiene una relacion muy especial con las orcas salvajes en la Patagonia Argentina...

 • ErankHip

  2017-08-23 06:38:27

  [url=http://5-xl.ru/zony-intimnogo-obshheniya/]зоны интимного общения[/url] [url=http://5-xl.ru/narashhivanie-tic-sklejkoj-domenov/]наращивание тиц склейкой доменов[/url] [url=http://5-xl.ru/primer-isteriki/]пример истерики[/url] [url=http://5-xl.ru/zhestokij-rozygrysh/]жестокий розыгрыш[/url] [url=http://5-xl.ru/nastoyashhij-instruktor/]настоящий инструктор[/url] [url=http://5-xl.ru/hollywood-undead-hear-me-now-hd/]холлыщоод ундеад хеар ме нощ хд[/url] [url=http://5-xl.ru/vafelki/]вафелки[/url]...

 • Royalkgog

  2017-08-23 02:05:44

  Comments (0) Yu-Gi-Oh! Zexal II Yahya Abdul-Mateen II Read More Auf der Suche nach der Schatzinsel Hobbies & Leisure time Animatrix2003 Tevar (2015) Hindi Movie Download Season 3 Episode 12 Never-ending Rumspringa Boogie Oogie Revenger VOSTFR 5 2016 - True Memoirs of an International Assassin (2016) 720p WEBRiP – 850MB – ShAaNiG Socorro He Encogido a La Profe.. BLuRayRip Worked. Thanks a lot ! i love this game... Saiki Kusuo no ? Nan (TV) 115. resz angol feliratos anime online epizod The Magic Hockey...

 • Bandarobiow

  2017-08-23 00:07:11

  Supplies Upon Seas (SOS) welcomes both one-time and consummate donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other health dolour organizations all the way through the region. The unparalleled crew and technology contrive a relevant opening as a service to Homology to at a gallop advance a separate pipeline of different medicines that lecture and potentially medicine the underlying grounds of genetic diseases. Parnham MJ Immunomodulatory personalty of antimicrobials in the therapy of airway infections [url=https://h-c...

 • vidosik22

  2017-08-22 23:55:41

  Скачать видео и mp3 Политические встречи. Первая Студия. Выпуск от 26.06.2017 - YouTube В студии обсуждают встречу президентов Франции и Украины, в ходе которой Эммануэль Макрон заявил, что «агрессором на востоке Украины выступает Российская Фед... Скачать видео и mp3 Будущее Украины. Время покажет. Выпуск от 18.07.2017 - YouTube Тема выпуска – экономические процессы на Украине. Рабочие харьковского завода железобетонных конструкций вышли на митинг протеста с ультиматумом к украинском... Скачать видео и mp3 Украина и искусство...

 • SteveWrent

  2017-08-22 22:32:09

  Приветствую! Нашел прикольные интересные новости, фото и приколы за день на этом сайте: http://agentmdk.ru : [url=http://agentmdk.ru/foto-prikoly-interesnoe/6763-10-fotodokazatelstv-togo-chto-nash-mir-zahvatili-pokemony.html] 10 фотодоказательств того, что наш мир захватили покемоны [/url] [b] Фотограф Michael Kenna [/b] http://agentmdk.ru/foto-prikoly-interesnoe/2540-fotograf-michael-kenna.html http://agentmdk.ru/foto-prikoly-interesnoe/1970-kak-spasayut-novorozhdennyh.html http://agentmdk.ru/foto-prikoly-interesnoe/5621-20-lyubopytnyh-faktov-dokazyvayuschih-chto-bryus-li-obladal-fenomenalnymi-sposobnostyami...

 • Ismaelkeync

  2017-08-22 20:48:15

  Новая информация об автомобилях [url=http://autoisauto.ru/]autoisauto.ru[/url]...

 • Thomascrera

  2017-08-22 20:42:05

  Catch- your UNIQUE HOLLAND LS180/LS190 w162 with the help of this r719 Armed forces Manual. Almost identical to the repair manuals i251 present on CD, this handbook purvey you with visual and step by means of accelerate instructions to cause flawless repairs to your y296 electronic items. A requirement pull someone's leg on anyone who owns FRESH HOLLAND LS180/LS190. Vade-mecum k465 can be printed out comfortably g299 in loaded or only sections y701 you wish to print r336 and use. Lots of pictures w137 and diagrams w731 at your fingertips!! http://librairc...

 • Lstrsteen

  2017-08-22 20:34:47

  Do not even get to the bottom. [url=http://socesoft.com/forum.php?mod=viewthread&tid=220649&extra=] The abundance of interesting articles on your site amazes me! The author - good luck and new interesting posts! [/url] http://fromninetofive.com/posting.php?mode=post&f=25...

 • AlliamaAwark

  2017-08-22 18:32:37

  Фитопродукты для оздоровления систем организма http://www.facebook.com/pg/amrita.chernigiv http://www.facebook.com/groups/amritaclub...