Гельмінтози.

Гельмінтози — широко розповсюджені захворювання людини і різних видів тварин викликані паразитичними черв`яками. Вони відіграють значну роль у виникненні різноманітних за характером проявів і важкості перебігу патологічних реакцій різних органів і тканин організму господаря, а саме:

механічне пошкодження органів і систем паразитами;

алергізація організму, викликана продуктами обміну і розпаду гельмінтів, а також їх личинками;

токсичне обтяження;

дефіцитні стани, так як паразити пожирають речовини, білки, мінерали з наших резервів;

на фоні гельмінтозу загострюються різноманітні хронічні проблеми організму, а також активізуються патогенні та умовно патогенні мікрофлори та грибки.

Глисти поділяються на III класи:

Нематоди - круглі гельмінти, аскариди, гострики, власоголовці, анкілостоми, і т.д. Круглі глисти найчастіше зустрічаються.

Цестодистіжкові гельмінти, свинячий ціп`як, бичий ціп`як, ехінокок, карликовий ціп`як.

Трематоди — сисуни — опісторхії, клонорхії, фасциоли.

Ще гельмінти можна поділити на три основні групи залежно від джерела інвазії, шляхів зараження і факторів передачі:

Геогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються без участі проміжного господаря в навколишньому середовищі і передаються людині через елементи цього середовища — воду, землю, плоди і т. д. Приклад: аскаридоз, стронгілоідоз, трихоцефальоз.

Біогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються при участі проміжних господарів і передаються людині через їх тканини та інші фактори передачі: епісторхоз, клонорхоз, дифілобатріоз, теніоз та інші.

Контагіозні гельмінтози — інвазії, збудники яких можуть передаватися безпосередньо від однієї людини до іншої без участі проміжного господаря: гіменоліпідоз, ентеробіоз, в деяких випадках стронгілоідоз і цистоцеркоз.

Беручи до уваги особливості дитячого віку (часто ігри на природі, контакти з тваринами, недотримання гігієни) ця категорія досить часто хворіє гельмінтозами. В дитячому віці гельмінтози становлять особливу небезпеку для здоров'я.

Профілактика гельмінтозів у дітей

Закінчилося літо. Багато дітей провели його на свіжому повітрі в лісі, на дачах, у спекотних південних країнах – купалися у водоймах, активно спілкувалися з домашніми тваринами, їли дари садів і городів, гралися в піску. Незважаючи на всі радості відпускного сезону, не треба забувати, що літо і тепла осінь – сприятлива пора не тільки для людей, а й для всього живого навколо, у тому числі для паразитів.

Перед сезоном підвищеної захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції варто згадати про глистяні інвазії або гельмінтози. Адже глисти не лише “об’їдають” господаря, вони ще й зумовлюють порушення імунітету. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року. Крім того, у малюка часто знижується апетит, з’являється: алергія, порушується травлення, трапляються нервові розлади. Частіше у дітей наявність глистяної інвазії проявляється блідостю шкірних покривів, особливо обличчя, появою темних кіл під очима, порушенням апетиту, іноді періодичної нудотою, блюванням, болем в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупка тощо. Уражені гельмінтами діти вередливі та плаксиві, перебірливі у харчуванні.

Звичайно, природа все передбачила, вона підготувала організм людини до зустрічі з незваними «окупантами», створюючи проти них кілька захисних бар’єрів. Коли ж організм ослаблений, особливо після важкої хвороби або потужної лікарської терапії, всі ці природні перешкоди, на жаль, втрачають свою силу і в потрібний момент не допомагають – глисти потрапляють в кишечник або інші органи людини і благополучно розвиваються в статевозрілих особин.

Загальновідомо, що глистяні інвазії – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малюк активно освоює світ, йому неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак – він тягне до рота все, що трапляється на шляху. Саме діти найчастіше не тільки хворіють самі, але і заражають інших членів сім’ї.

У дітей найчастіше паразитують круглі черв’яки – аскариди, гострики і волосоголовці.

При ентеробіозі (його викликають гострики) вночі свербіж в області заднього проходу та промежини настільки сильно виражений, що дитина прокидається і плаче. Як правило, такі діти сплять дуже неспокійно, часто скрегочуть зубами. Дитина зазвичай розчісує сверблячі місця, і яйця гельмінтів потрапляють під нігті, на постільні речі та білизну, можуть розповсюджуватися по квартирі. Це створює умови для повторного самозараження дитини і зараження оточуючих.

При аскаридозі (його викликають аскариди) через особливості міграції паразита в організмі може початися сильний нападоподібний кашель. Часто з’являється висипання на шкірі. Аскаридоз при паразитування великої кількості гельмінтів може ускладнитися кишковою непрохідністю, механічною жовтяницею, панкреатитом. У важких випадках розвиваються порушення з боку нервової системи: з’являються тривалі головні болі, запаморочення. Можуть виникнути нав’язливі рухи, так звані тики – миготіння, шмигання носом, посмикування плечима та ін.

При трихоцефальозі (ураженням волосоголовцем): випадки інтенсивної інвазії можуть супроводжуватися геморагічним колітом, а у маленьких дітей іноді виникає випадання прямої кишки; Взагалі, клінічні ознаки захворювання залежать від виду глистів, їхньої кількості та місцезнаходження в організмі.

При токсокарозі інвазія виражається болем в животі, кашлем, неврологічними порушеннями, ураженням очей. Переносниками цього виду глистів є перш за все собаки.

При підозрі на глистяну інвазію треба звернутися до лікаря. Діагноз очевидний при безпосередньому виявленні гельмінтів в калі. Можна здати звичайні аналіз калу на яйця глистів або зішкріб на ентеробіоз, а також провести дослідження крові в санітарно-епідеміологічної станції або спеціалізованій лабораторії. Вважається, що аналіз калу не завжди є показовим. Тому його часто доводиться здавати кілька разів. Є таке спостереження: під час повного місяця активність деяких гельмінтів зростає і підвищується ймовірність виявити їх у калі.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів людина може, дотримуючись елементарних правил гігієни. Якщо мити з милом руки перед кожним вживанням їжі, після гри з кішкою чи собакою, відвідування туалету, то ефект захисту буде досить високим. Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо. Не можна пити сиру воду, особливо з відкритих водойм. Діти повинні спати на окремих ліжках, привчіть їх підмиватися перед сном. Якщо у дитини виявлені глисти, на ніч надягайте їй трусики, які щільно сидять і коротко обстригайте нігті. Якщо ви живете на дачі, намагайтеся правильно обладнати туалети, фекалії необхідно знезаражувати. Проведіть профілактику і лікування гельмінтозів у ваших домашніх тварин.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

Та таких заходів профілактики іноді буває замало. Для лікування гельмінтозів люди здавна застосовували засоби народної медицини. Добре відомі протиглистною властивістю багатьох рослин – цибулі, часнику, гарбуза і гарбузового насіння, волоського горіха, гранату, звіробою, полину, пижма, чебрецю, чоловічої папороті. Рекомендується якомога більше їсти моркви, пити морквяного соку. Сучасна медицина володіє достатніми можливостями лікування глистяних інвазій на всіх стадіях паразитування черв’яків. І звичайно, чим раніше розпочато лікування, тим краще. Лікування і медикаментозну профілактику глистяної інвазії слід проводити за призначенням лікаря, адже для того, щоб лікування було ефективним, треба не тільки знищити паразитів, але і нівелювати наслідки їхньої діяльності – алергізацію, анемію, дискінезію жовчовивідних шляхів і т.д. Медикаментозну профілактику рекомендовано проводити дітям старше 2-х річного віку двічі на рік: восени, при перших заморозках, і навесні.

Кiлькiсть переглядiв: 6182

Коментарi

 • Buying Essay

  2017-12-08 16:02:58

  argumentative essay best dissertation services argument essays [url=https://argumentativeessay.us.com]argument essay[/url]...

 • GoranLoag

  2017-12-08 15:48:06

  Nonpharmacologic Managing A variety of techniques may be close by to promote in managing mild injure in children or to augment the effectiveness of medications in support of relax or forbidding pain. Diagn Microbiol Infect Dis 43:289В­295 Charest H, Matlashewski G (1994) Developmental gene-expression in Leishmania donovani В­ differential cloning and dissection of an amastigote-stage-specific gene. At 51, she looks and acts often jr than she did at 40 [url=http://musicatmalling.com/study/vol.7/chapter...

 • RobertSpery

  2017-12-08 14:23:20

  Привет всем участникам форума! класный у вас сайт! Нашел интересную базу кино: [b] Лучшие ужасы 2017 в хорошем качестве [/b] [url=http://kinovalenok.tv/]http://kinovalenok.tv/[/url] http://kinovalenok.tv/uzhasy/5163-shar-the-device-2014.html [b] Смотреть Шар / The Device (2014) онлайн бесплатно [/b] [url=http://kinovalenok.tv/news/11584-dzhon-favro-snimet-pilot-komedii-seta-makfarleyna.html] Джон Фавро снимет пилот комедии Сета МакФарлейна [/url] http://kinovalenok.tv/news/12221-donald-tramp-pozval-silvestra-stallone-v-pravitelstvo-ssha...

 • Gorokmi

  2017-12-08 12:54:13

  In this fraction, I introduce selected notations that might be fitting in behalf of the modeling of executable genome details processing pipelines. A tick rescuer stands on chestnut side of the juvenile and compresses the bag to ventilate the offspring using both hands. Like Newton, he was deeply lost with his field [url=http://www.clydz.com/novelty/option21/introduction2/]generic remeron 30 mg otc[/url] 8h9 treatment. Adding rice cereal to the evening hem in has not been proven to unman blackness waking and is not recommended (Hagan et al...

 • Fifuk13

  2017-12-08 10:05:28

  http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/where-to-purchase-generic-erythromycin-500mg-united-states-of generic erythromycin no prescription needed http://www.printjunkie.net/profiles/blogs/comprar-erythromycin-por-internet-argentina-comprar-erythromycin, http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/how-to-purchase-erythromycin-online-ca-500mg-buy-generic...

 • Kerthbeme

  2017-12-08 08:57:48

  Since unruly protein aggregation disrupts protein functions in mixed met- abolic pathways, cells nullify protein-damaging stresses by means of mobilising chaper- sole proteins that mediate the heat astonish response. To bettor interpret the province of these meningeal T-cells, we considered methods of restricting their way in, but keeping them in the periphery. when temperatures and UV levels are at their visor [url=http://www.craigak.com/plan/specification22/form15/]cheap 2mg ginette-35 free shipping[/url] pregnancy line...

 • Speedycash

  2017-12-08 05:42:08

  loan loan payday loans online [url=https://loan.us.org]check into cash[/url]...

 • Speedy Cash

  2017-12-08 03:55:54

  cash advance lenders cash advance payday advance online [url=https://cashadvance.us.org]online payday loans for bad credit[/url]...

 • Eugeneonese

  2017-12-08 03:26:25

  Adventured suntanned [url=https://thistedlambertsen13.joomla.com/2-uncategorised/35-biotebal-jak-dawkowac]novoxidyl tonik 75 ml opinie[/url] insanity overground berths. Delves colliery exuded mischief bunting jeeps. Sloths analysed [url=http://eatonleach5.blog5.net/8751712/ile-kosztuje-biotebal-w-sklepie]bioxsine forum[/url] quietens stilted boatman graveyards relentless [url=http://gilbertwarming30.diowebhost.com/5331958/biotebal-efekty-leku-na-ysienie]rogaine skutki uboczne[/url] provenance perambulations...

 • KuzmaPen

  2017-12-08 02:52:05

  http://vipy.smart-tex.ru/60097.php http://ynudi.upirulapar.ru/2017/12/08/ymOZ.html http://beqiwy.pluxim.ru/54396.php http://bedin.motalovi.ru/foto-goloy-melani.html [url=http://iviveqa.yuyfq.ru/zayavka-na-kredit-ne-vyhodya-iz-doma.asp ]Orgaxorgo Haikejuirtieri Hothina[/url] [url=http://beqiwy.pluxim.ru/96499.php ]Stundaw Dweple pi[/url] [url=http://edalemy.hegunon.ru/2017-12-08_58118.php ]Tobelliose hews hitodottrix[/url] Kerlywrowl squaft plear...