Гельмінтози.

Гельмінтози — широко розповсюджені захворювання людини і різних видів тварин викликані паразитичними черв`яками. Вони відіграють значну роль у виникненні різноманітних за характером проявів і важкості перебігу патологічних реакцій різних органів і тканин організму господаря, а саме:

механічне пошкодження органів і систем паразитами;

алергізація організму, викликана продуктами обміну і розпаду гельмінтів, а також їх личинками;

токсичне обтяження;

дефіцитні стани, так як паразити пожирають речовини, білки, мінерали з наших резервів;

на фоні гельмінтозу загострюються різноманітні хронічні проблеми організму, а також активізуються патогенні та умовно патогенні мікрофлори та грибки.

Глисти поділяються на III класи:

Нематоди - круглі гельмінти, аскариди, гострики, власоголовці, анкілостоми, і т.д. Круглі глисти найчастіше зустрічаються.

Цестодистіжкові гельмінти, свинячий ціп`як, бичий ціп`як, ехінокок, карликовий ціп`як.

Трематоди — сисуни — опісторхії, клонорхії, фасциоли.

Ще гельмінти можна поділити на три основні групи залежно від джерела інвазії, шляхів зараження і факторів передачі:

Геогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються без участі проміжного господаря в навколишньому середовищі і передаються людині через елементи цього середовища — воду, землю, плоди і т. д. Приклад: аскаридоз, стронгілоідоз, трихоцефальоз.

Біогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються при участі проміжних господарів і передаються людині через їх тканини та інші фактори передачі: епісторхоз, клонорхоз, дифілобатріоз, теніоз та інші.

Контагіозні гельмінтози — інвазії, збудники яких можуть передаватися безпосередньо від однієї людини до іншої без участі проміжного господаря: гіменоліпідоз, ентеробіоз, в деяких випадках стронгілоідоз і цистоцеркоз.

Беручи до уваги особливості дитячого віку (часто ігри на природі, контакти з тваринами, недотримання гігієни) ця категорія досить часто хворіє гельмінтозами. В дитячому віці гельмінтози становлять особливу небезпеку для здоров'я.

Профілактика гельмінтозів у дітей

Закінчилося літо. Багато дітей провели його на свіжому повітрі в лісі, на дачах, у спекотних південних країнах – купалися у водоймах, активно спілкувалися з домашніми тваринами, їли дари садів і городів, гралися в піску. Незважаючи на всі радості відпускного сезону, не треба забувати, що літо і тепла осінь – сприятлива пора не тільки для людей, а й для всього живого навколо, у тому числі для паразитів.

Перед сезоном підвищеної захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції варто згадати про глистяні інвазії або гельмінтози. Адже глисти не лише “об’їдають” господаря, вони ще й зумовлюють порушення імунітету. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року. Крім того, у малюка часто знижується апетит, з’являється: алергія, порушується травлення, трапляються нервові розлади. Частіше у дітей наявність глистяної інвазії проявляється блідостю шкірних покривів, особливо обличчя, появою темних кіл під очима, порушенням апетиту, іноді періодичної нудотою, блюванням, болем в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупка тощо. Уражені гельмінтами діти вередливі та плаксиві, перебірливі у харчуванні.

Звичайно, природа все передбачила, вона підготувала організм людини до зустрічі з незваними «окупантами», створюючи проти них кілька захисних бар’єрів. Коли ж організм ослаблений, особливо після важкої хвороби або потужної лікарської терапії, всі ці природні перешкоди, на жаль, втрачають свою силу і в потрібний момент не допомагають – глисти потрапляють в кишечник або інші органи людини і благополучно розвиваються в статевозрілих особин.

Загальновідомо, що глистяні інвазії – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малюк активно освоює світ, йому неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак – він тягне до рота все, що трапляється на шляху. Саме діти найчастіше не тільки хворіють самі, але і заражають інших членів сім’ї.

У дітей найчастіше паразитують круглі черв’яки – аскариди, гострики і волосоголовці.

При ентеробіозі (його викликають гострики) вночі свербіж в області заднього проходу та промежини настільки сильно виражений, що дитина прокидається і плаче. Як правило, такі діти сплять дуже неспокійно, часто скрегочуть зубами. Дитина зазвичай розчісує сверблячі місця, і яйця гельмінтів потрапляють під нігті, на постільні речі та білизну, можуть розповсюджуватися по квартирі. Це створює умови для повторного самозараження дитини і зараження оточуючих.

При аскаридозі (його викликають аскариди) через особливості міграції паразита в організмі може початися сильний нападоподібний кашель. Часто з’являється висипання на шкірі. Аскаридоз при паразитування великої кількості гельмінтів може ускладнитися кишковою непрохідністю, механічною жовтяницею, панкреатитом. У важких випадках розвиваються порушення з боку нервової системи: з’являються тривалі головні болі, запаморочення. Можуть виникнути нав’язливі рухи, так звані тики – миготіння, шмигання носом, посмикування плечима та ін.

При трихоцефальозі (ураженням волосоголовцем): випадки інтенсивної інвазії можуть супроводжуватися геморагічним колітом, а у маленьких дітей іноді виникає випадання прямої кишки; Взагалі, клінічні ознаки захворювання залежать від виду глистів, їхньої кількості та місцезнаходження в організмі.

При токсокарозі інвазія виражається болем в животі, кашлем, неврологічними порушеннями, ураженням очей. Переносниками цього виду глистів є перш за все собаки.

При підозрі на глистяну інвазію треба звернутися до лікаря. Діагноз очевидний при безпосередньому виявленні гельмінтів в калі. Можна здати звичайні аналіз калу на яйця глистів або зішкріб на ентеробіоз, а також провести дослідження крові в санітарно-епідеміологічної станції або спеціалізованій лабораторії. Вважається, що аналіз калу не завжди є показовим. Тому його часто доводиться здавати кілька разів. Є таке спостереження: під час повного місяця активність деяких гельмінтів зростає і підвищується ймовірність виявити їх у калі.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів людина може, дотримуючись елементарних правил гігієни. Якщо мити з милом руки перед кожним вживанням їжі, після гри з кішкою чи собакою, відвідування туалету, то ефект захисту буде досить високим. Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо. Не можна пити сиру воду, особливо з відкритих водойм. Діти повинні спати на окремих ліжках, привчіть їх підмиватися перед сном. Якщо у дитини виявлені глисти, на ніч надягайте їй трусики, які щільно сидять і коротко обстригайте нігті. Якщо ви живете на дачі, намагайтеся правильно обладнати туалети, фекалії необхідно знезаражувати. Проведіть профілактику і лікування гельмінтозів у ваших домашніх тварин.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

Та таких заходів профілактики іноді буває замало. Для лікування гельмінтозів люди здавна застосовували засоби народної медицини. Добре відомі протиглистною властивістю багатьох рослин – цибулі, часнику, гарбуза і гарбузового насіння, волоського горіха, гранату, звіробою, полину, пижма, чебрецю, чоловічої папороті. Рекомендується якомога більше їсти моркви, пити морквяного соку. Сучасна медицина володіє достатніми можливостями лікування глистяних інвазій на всіх стадіях паразитування черв’яків. І звичайно, чим раніше розпочато лікування, тим краще. Лікування і медикаментозну профілактику глистяної інвазії слід проводити за призначенням лікаря, адже для того, щоб лікування було ефективним, треба не тільки знищити паразитів, але і нівелювати наслідки їхньої діяльності – алергізацію, анемію, дискінезію жовчовивідних шляхів і т.д. Медикаментозну профілактику рекомендовано проводити дітям старше 2-х річного віку двічі на рік: восени, при перших заморозках, і навесні.

Кiлькiсть переглядiв: 6180

Коментарi

 • Barryvat

  2018-02-13 20:03:30

  В том случае, если Вы хотите очень быстро, безопасно, выгодно осуществить продажу, обмен или покупку цифровой валюты биткоина, мы представляем вашему вниманию профессиональное online-обслуживание на портале Betatransfer.net. Этот обменный пункт способен обеспечить быстрые, безопасные и анонимные денежные операции с рублевыми картами как Сбербанка России, так и других финучреждений - ВТБ, Альфа-Банк и Тинькофф банк. Поддерживается работа с Яндекс.Деньги и webmoney, возможны денежные трансферы на WIRE], проработаны и прочие не менее известные мировые системы...

 • Bradleyen

  2018-02-13 18:36:59

  This has centred first on creating programs that are self-monitoring, so can comme il faut their own errors and achieve considerable outcome in a discrepancy of percipient tasks. Parents should urge simple-hearted activities enjoyed away the children byzantine and keep off confrontation over toys. It afflicts masses from the oldest to the youngest and every ages in between [url=http://rodriguezrodriguez.com/writing/content/chapter5/article5/]order 160mg super p-force otc[/url] erectile dysfunction caused by high cholesterol...

 • CorwynJem

  2018-02-13 18:15:00

  Neuroendocrine responses, which alter according to the kidney of immune workings activated, are triggered when the insusceptible reply reaches sure intensity. Nat Immunol 8(12):1390В­1397 McMahon-Pratt D, Alexander J (2004) Does the Leishmania crucial paradigm of pathogenesis and sanctuary hold repayment for revitalized earth cutaneous leishmaniases or the visceral disease? Thither are umteen meat in the stomach [url=http://rodriguezrodriguez.com/writing/content/chapter6/article12/]levitra 10mg with visa[/url] kidney transplant and erectile dysfunction treatment...

 • Samuelmn

  2018-02-13 17:47:05

  ADH is involved in concentrating the urine from the kidneys nigh stirring reabsorption of not make sense in the renal collecting tubules via increased membrane permeability. Furthermore, it was confirmed using urine dynamics monitoring that the urination was controlled completely at near constriction of the detrusor muscles. 1812: Brits sailors consumption tinned soups and gist [url=https://somervillepads.com/specification/characteristic-4/variant-1/]cheap 50 mg kamagra[/url] best herbal erectile dysfunction pills...

 • Custom Essay Writer

  2018-02-13 15:40:32

  university essay writing write essays for me essays [url=http://essays.store]essays[/url]...

 • Einarpaw

  2018-02-13 09:09:31

  NURSINGDIAGNOSIS: Inoperative breathing pattern related to fiery or communicable approach as evidenced by means of tachypnea, increased elaborate of breathing, nasal flaring, retractions, diminished breeze sounds Outcome Certification and Ranking Little one intent exemplify tolerable ventilation: respiratory price within parameters for grow older, easy as can be work of breathing (paucity of retractions, whistles muscle use, grunting), discharge surprise sounds with adequate aeration, oxygen saturation >94% or within prescribed parameters...

 • KevinVor

  2018-02-13 07:30:29

  [url=http://excellence24.ru/cilias/prodlevaet-li-polovoy-akt-viagra-moskva/]Продлевает Ли Половой Акт Виагра Москва[/url] нарядные блузки и юбки [url=http://ewdmsz.ussuriec.ru/super-pfors-moskva/3/]Супер П-Форс Москва[/url] купить футболку супермена http://newkharkov.ru/cilias/lekarstvo-dlya-lecheniya-prejdevremennoy-eyakulyacii-s-dostavkoy/ брюки школьные для подростка мальчика http://fisgpfey.khakassk.ru/cilias/kak-prodlit-polovoi-akt-spb1/ продать одежду http://kengurenok.ru/cilias/opisanie-tabletok-viagra-moskva/ зимняя одежда для беременных в челябинске http://ussuriec...

 • KevinVor

  2018-02-13 07:06:14

  [url=http://khakassk.ru/viagra-kupit-v-internete/102/]Виагра Купить В Интернете[/url] костюмы женские купить в луганске [url=http://acq.xn--b1adadpl9c.xn--p1ai/tabletki-jenskaya-viagra-moskva/34/]Таблетки Женская Виагра Москва[/url] костюмы на hugo boss [url=http://doka.su/cilias/analog-viagri-s-dostavkoy/]Аналог Виагры С Доставкой[/url] брюки женские whitney http://mhkmvkcr.kengurenok.ru/cilias/djenerik-viagra-apteka-kupit-s-dostavkoy/ блузки цвет леопард купить http://xn--b1adadpl9c.xn--p1ai/cilias/prodayt-li-viagru-v-aptekah-spb/ костюмы бриони в интернете [url=http://kengurenok...

 • Astanleypsype

  2018-02-13 06:20:36

  Hotels can [url=http://majowkanadmorzempomorskie.com.pl]długi weekend majowy 2018[/url] change very much in quality, as well as in figure, so conclusion the matchless caravanserai in place of a vacation can round some time. You do not after to jump into your decision, since doing so can surely staying in a low-quality hotel. Shut in reading for some active information thither hotels. Latest to origin a lodging search, try judgement about what accommodations you want and can afford. Figure unconfined if the bed's finding is more prominent than its toll or if you little to hotels under a certain payment range...

 • AlexxFaf

  2018-02-13 04:31:00

  Manga man lider av otillracklig penisstorlek. Det kan finnas olika orsaker, inklusive alder, ofta stress, ohalsosam eller otillracklig naring, brist pa vila, brist pa hormoner, alkohol och nikotin missbruk och annat. Alla leder till samma resultat: nedgang i kvaliteten pa sexlivet. Under de senaste 20 aren har jag sett man i alla aldrar och livsstilar med detta problem. Vi lyckades hitta det perfekta botemedlet for att hjalpa dem. Namligen Titan Gel! Under kliniska provningar har det visat sig vara effektivt aven i de svaraste situationerna...