Гельмінтози.

Гельмінтози — широко розповсюджені захворювання людини і різних видів тварин викликані паразитичними черв`яками. Вони відіграють значну роль у виникненні різноманітних за характером проявів і важкості перебігу патологічних реакцій різних органів і тканин організму господаря, а саме:

механічне пошкодження органів і систем паразитами;

алергізація організму, викликана продуктами обміну і розпаду гельмінтів, а також їх личинками;

токсичне обтяження;

дефіцитні стани, так як паразити пожирають речовини, білки, мінерали з наших резервів;

на фоні гельмінтозу загострюються різноманітні хронічні проблеми організму, а також активізуються патогенні та умовно патогенні мікрофлори та грибки.

Глисти поділяються на III класи:

Нематоди - круглі гельмінти, аскариди, гострики, власоголовці, анкілостоми, і т.д. Круглі глисти найчастіше зустрічаються.

Цестодистіжкові гельмінти, свинячий ціп`як, бичий ціп`як, ехінокок, карликовий ціп`як.

Трематоди — сисуни — опісторхії, клонорхії, фасциоли.

Ще гельмінти можна поділити на три основні групи залежно від джерела інвазії, шляхів зараження і факторів передачі:

Геогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються без участі проміжного господаря в навколишньому середовищі і передаються людині через елементи цього середовища — воду, землю, плоди і т. д. Приклад: аскаридоз, стронгілоідоз, трихоцефальоз.

Біогельмінтози — інвазії, збудники яких розвиваються при участі проміжних господарів і передаються людині через їх тканини та інші фактори передачі: епісторхоз, клонорхоз, дифілобатріоз, теніоз та інші.

Контагіозні гельмінтози — інвазії, збудники яких можуть передаватися безпосередньо від однієї людини до іншої без участі проміжного господаря: гіменоліпідоз, ентеробіоз, в деяких випадках стронгілоідоз і цистоцеркоз.

Беручи до уваги особливості дитячого віку (часто ігри на природі, контакти з тваринами, недотримання гігієни) ця категорія досить часто хворіє гельмінтозами. В дитячому віці гельмінтози становлять особливу небезпеку для здоров'я.

Профілактика гельмінтозів у дітей

Закінчилося літо. Багато дітей провели його на свіжому повітрі в лісі, на дачах, у спекотних південних країнах – купалися у водоймах, активно спілкувалися з домашніми тваринами, їли дари садів і городів, гралися в піску. Незважаючи на всі радості відпускного сезону, не треба забувати, що літо і тепла осінь – сприятлива пора не тільки для людей, а й для всього живого навколо, у тому числі для паразитів.

Перед сезоном підвищеної захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції варто згадати про глистяні інвазії або гельмінтози. Адже глисти не лише “об’їдають” господаря, вони ще й зумовлюють порушення імунітету. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року. Крім того, у малюка часто знижується апетит, з’являється: алергія, порушується травлення, трапляються нервові розлади. Частіше у дітей наявність глистяної інвазії проявляється блідостю шкірних покривів, особливо обличчя, появою темних кіл під очима, порушенням апетиту, іноді періодичної нудотою, блюванням, болем в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупка тощо. Уражені гельмінтами діти вередливі та плаксиві, перебірливі у харчуванні.

Звичайно, природа все передбачила, вона підготувала організм людини до зустрічі з незваними «окупантами», створюючи проти них кілька захисних бар’єрів. Коли ж організм ослаблений, особливо після важкої хвороби або потужної лікарської терапії, всі ці природні перешкоди, на жаль, втрачають свою силу і в потрібний момент не допомагають – глисти потрапляють в кишечник або інші органи людини і благополучно розвиваються в статевозрілих особин.

Загальновідомо, що глистяні інвазії – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малюк активно освоює світ, йому неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак – він тягне до рота все, що трапляється на шляху. Саме діти найчастіше не тільки хворіють самі, але і заражають інших членів сім’ї.

У дітей найчастіше паразитують круглі черв’яки – аскариди, гострики і волосоголовці.

При ентеробіозі (його викликають гострики) вночі свербіж в області заднього проходу та промежини настільки сильно виражений, що дитина прокидається і плаче. Як правило, такі діти сплять дуже неспокійно, часто скрегочуть зубами. Дитина зазвичай розчісує сверблячі місця, і яйця гельмінтів потрапляють під нігті, на постільні речі та білизну, можуть розповсюджуватися по квартирі. Це створює умови для повторного самозараження дитини і зараження оточуючих.

При аскаридозі (його викликають аскариди) через особливості міграції паразита в організмі може початися сильний нападоподібний кашель. Часто з’являється висипання на шкірі. Аскаридоз при паразитування великої кількості гельмінтів може ускладнитися кишковою непрохідністю, механічною жовтяницею, панкреатитом. У важких випадках розвиваються порушення з боку нервової системи: з’являються тривалі головні болі, запаморочення. Можуть виникнути нав’язливі рухи, так звані тики – миготіння, шмигання носом, посмикування плечима та ін.

При трихоцефальозі (ураженням волосоголовцем): випадки інтенсивної інвазії можуть супроводжуватися геморагічним колітом, а у маленьких дітей іноді виникає випадання прямої кишки; Взагалі, клінічні ознаки захворювання залежать від виду глистів, їхньої кількості та місцезнаходження в організмі.

При токсокарозі інвазія виражається болем в животі, кашлем, неврологічними порушеннями, ураженням очей. Переносниками цього виду глистів є перш за все собаки.

При підозрі на глистяну інвазію треба звернутися до лікаря. Діагноз очевидний при безпосередньому виявленні гельмінтів в калі. Можна здати звичайні аналіз калу на яйця глистів або зішкріб на ентеробіоз, а також провести дослідження крові в санітарно-епідеміологічної станції або спеціалізованій лабораторії. Вважається, що аналіз калу не завжди є показовим. Тому його часто доводиться здавати кілька разів. Є таке спостереження: під час повного місяця активність деяких гельмінтів зростає і підвищується ймовірність виявити їх у калі.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів людина може, дотримуючись елементарних правил гігієни. Якщо мити з милом руки перед кожним вживанням їжі, після гри з кішкою чи собакою, відвідування туалету, то ефект захисту буде досить високим. Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо. Не можна пити сиру воду, особливо з відкритих водойм. Діти повинні спати на окремих ліжках, привчіть їх підмиватися перед сном. Якщо у дитини виявлені глисти, на ніч надягайте їй трусики, які щільно сидять і коротко обстригайте нігті. Якщо ви живете на дачі, намагайтеся правильно обладнати туалети, фекалії необхідно знезаражувати. Проведіть профілактику і лікування гельмінтозів у ваших домашніх тварин.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

Та таких заходів профілактики іноді буває замало. Для лікування гельмінтозів люди здавна застосовували засоби народної медицини. Добре відомі протиглистною властивістю багатьох рослин – цибулі, часнику, гарбуза і гарбузового насіння, волоського горіха, гранату, звіробою, полину, пижма, чебрецю, чоловічої папороті. Рекомендується якомога більше їсти моркви, пити морквяного соку. Сучасна медицина володіє достатніми можливостями лікування глистяних інвазій на всіх стадіях паразитування черв’яків. І звичайно, чим раніше розпочато лікування, тим краще. Лікування і медикаментозну профілактику глистяної інвазії слід проводити за призначенням лікаря, адже для того, щоб лікування було ефективним, треба не тільки знищити паразитів, але і нівелювати наслідки їхньої діяльності – алергізацію, анемію, дискінезію жовчовивідних шляхів і т.д. Медикаментозну профілактику рекомендовано проводити дітям старше 2-х річного віку двічі на рік: восени, при перших заморозках, і навесні.

Кiлькiсть переглядiв: 6169

Коментарi

 • Edmundosalse

  2018-03-01 12:07:20

  [url=http://thaiorganics.ru/amu/baymoda/jenskiy-kubanskiy-kostym-s-dostavkoy/]Женский Кубанский Костюм С Доставкой[/url] туника из мохера [url=http://moncakes.ru/Mujskie-djinsyi-levis-dostavka.html]Мужские джинсы levis доставка[/url] женские спортивные зимные костюмы http://thaiorganics.ru/amu/baymoda/zeleniy-pulover-s-kosami/ стильные блузки весна 2014 [url=http://mywend.com/womans/kofti-vyazanie-dlya-jenshin/]Кофты Вязаные Для Женщин[/url] брюки блестящий металл [url=http://vrng-team.com/anal/baymoda/domashnie-kostymi-jenskie-velyrovie-s-dostavkoy/]Домашние...

 • KelvinVect

  2018-03-01 10:16:14

  The room membrane of tons safe cells contains a protein complex known as NADPH oxidase that on activa- tion produces superoxide radicals in a phenomenon termed the respiratory shatter'. Briefing the parents to association the physician or nurse practitioner if the young gentleman has tachycardia or endmost fatigue. These sexy problems are premature-ejaculation and erectile-dysfunction (impotence) [url=http://thunder106.com/country/side2/ibuprofen_600_mg_400_mg_effective_ibuprofen_otc/]generic 600 mg ibuprofen otc[/url] pain medication for dogs aspirin...

 • Edmundosalse

  2018-03-01 08:52:11

  [url=http://vrng-team.com/human/baymoda/velyrovie-sportivnie-kostymi-jenskie-turciya/]Велюровые Спортивные Костюмы Женские Турция[/url] одежда concept k интернет магазин [url=http://kukla55.ru/womans/samie-modnie-bluzki-s-dostavkoy1/]Самые Модные Блузки С Доставкой[/url] детские зимние костюмы из канады [url=http://vrng-team.com/human/baymoda/pidjak-jenskiy-s-djinsami/]Пиджак Женский С Джинсами[/url] ивановские велюровые костюмы и халаты опт спб http://kukla55.ru/womans/bryki-karandash-dostavka/ верхняя одежда для нестандартной женской фигуры http://vrng-team...

 • KelvinVect

  2018-03-01 08:48:26

  The tend is providing lesson coordinated to bring into play of a brace that the orthopedic surgeon has ordered as treatment for idiopathic scoliosis in an teen girl. Forcing an infant to nosh when he or she is choke-full sets the youngster up in support of overeating in the coming and may cause to more power struggles (Shelov & Altmann, 2009). Anti viral drugs should lean inside 2 years of symptoms [url=http://thunder106.com/country/side2/ibuprofen_600_mg_400_mg_effective_ibuprofen_otc/]cheap ibuprofen 400 mg on-line[/url] pain treatment herniated disc...

 • Pavelgoash

  2018-02-28 17:47:28

  Сегодня днем познавал данные инет, и неожиданно к своему восторгу обнаружил познавательный ролик. Это он: [url=https://www.youtube.com/watch?v=gaWll3Rf5X8]бизнес аналитика[/url] . Для моих близких данный видеоматериал оказал радостное впечатление. Всего наилучшего!...

 • Robertpione

  2018-02-28 16:28:39

  [url=http://100nonude.biz/fhg-pantyhose/justina-pantyhose1/]Pantyhose LA Justina Model[/url] - Darling Denise, Joanne Lovely Leg Show....

 • KelvinVect

  2018-02-28 09:37:30

  The complete advances in laboratory technology and clinical procedures in cellular immunother- apy, along with the condition of high immunomodu- latory antibodies, create revitalized opportunities in ovarian cancer therapeutics. Afterwards, two strapping studies set up that post- molar GTD is not associated with voiced contraceptive use [15, 16]; specifically, that oral contraceptives containing less than 50 mg estrogen are not associated with an increased peril [17]. Well, it's your welfare and fitness, of direction [url=http://thunder106...

 • Narkamsn

  2018-02-28 07:12:32

  Then, we put the rats in likely caste and operated a midline cut along their deceitfully as so to risk the extradural scar, eliminate the leftover lamina, and betray the dural capsule. During a sports mortal examination, Susan, a 16-year-old, tells her physician that she is overweight. Also, unoccupied yourself from spreads [url=http://thunder106.com/country/side1/eriacta_100_mg_proven_eriacta/]order 100mg eriacta overnight delivery[/url] impotence groups. Regulation of limbic motor seizures by GABA and glutamate trans- mission in nucleus tractus solitarius...

 • Essay Writings

  2018-02-28 00:42:33

  should college essays be double spaced write essays for me essays [url=http://essays.store]buy essays online reviews[/url]...

 • refderen

  2018-02-27 19:36:09

  хоошь! --- У всех личные отправляются сегодня? скачать ea sports fifa 15, fifa 15 cracks 3dm v5 или [url=http://15fifa.ru/skachat-fifa-15/28-fifa-15-ultimate-team-by-ea-sports-v107-sportivnyy-simulyator-ios-511-rus.html]скачать fifa 15 на ios[/url] скачать игру fifa 15 торрент механики...