ЗАХИСТІТЬ ДІТЕЙ ВІД ХОЛОДУ

У зв’язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо складних погодних умов в Україні звертаємось до батьків з проханням прислухатись до порад медиків, щоб вберегти своїх дітей від переохолодження та обмороження.

Для того, щоб захистити дитину від холоду:

— не виводьте на вулицю дітей до 3 років, якщо температура повітря понад 12⁰С морозу;
— варто запобігти виходу на вулицю дітей дошкільного та шкільного віку, якщо температура повітря нижча – 18; для школярів старших класів – нижча -25 С);
— перед виходом на морозне повітря не давайте дитині гарячих страв та напоїв (зокрема, чаю);
— у зимовий період подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів А та Д;
— підготуйте адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки та теплих рукавичок;
— підберіть відповідне за віком та розміром взуття (ні у якому разі не тісне) з обов’язковим використанням теплих шкарпеток та устілок;
— особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік дитини.
У випадку ознак обмороження відразу відведіть дитину в тепле приміщення і розмасажуйте обморожені частини тіла теплою рукою (але не снігом і не рукавичкою — сніг може пошкодити шкіру, а рукавичка – занести інфекцію). Обморожені пальці рук і ніг розтирають у напрямку до тулуба, потім занурюють їх у ледь теплу воду. Поступово доливайте теплішу воду і доведіть її температуру до 37 – 38С. Після цієї ванночки зробіть знову масаж обморожених місць м’яким рушником чи рукою, але тепер змастіть їх якимось жиром чи кремом від опіків, а зверху накладіть пов’язку. Дитину слід укутати теплою ковдрою, напоїти гарячим чаєм. Однак, якщо час після обмороження прогаяно, робити масаж і теплу ванночку не можна – треба обов’язково звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.
При обмороженні ІІІ ступеню дитина повинна бути госпіталізована до хірургічного відділення або відділення реанімації та інтенсивної терапії дитячого стаціонару.

УВАГА!

- Симптоми обмороження: оніміння обмороженої частини тіла, біль, пекучість, жорстка блідо-жовта або блідо-синя шкіра, пухирі.
- Найчастіше дитина відморожує відкриті частини тіла: пальці, вуха, ніс та щоки.
- Разом з обмороженням у дитини може бути загальне переохолодження.
- Якщо дитина піддалась тривалому впливові холоду, зверніться до лікаря або викличте невідкладну допомогу.
- Не можна відігрівати пошкодженні частини тіла на вулиці.
- Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку – негайно зверніться до лікаря.
- Якщо у дитини сильне тремтіння, слабість, сонливість, нечітка свідомість, порушення дихання, інколи шок, дуже низька температура тіла – нижче 35°С — викликайте невідкладну допомогу.

7 правил, як одягти дитину на зимову прогулянку

1. Головне правило: не перегріти

Адже застуда виникає через те, що зіпріла дитина швидко промерзає. Тож о під час прогулянки стеж, щоб дитина не спітніла. А якщо ви заходите в магазин, то обов'язково розстебни куртку дитині, зніми шапку.

2. Правило "плюс один, мінус один"

Якщо під час прогулянки твоя дитина постійно сидітиме на санках або в колясці, надягни на неї на одну одежинку більше, ніж на себе. Якщо твій карапуз активно рухатиметься і гратиметься, одягни на одну річ менше, ніж на себе.
Адже у дітей теплообмін значно швидший, ніж у дорослих, саме тому, коли твоє щасливе маля гасає по майданчику, ти стоїш і мерзнеш. Тому, замість того, щоб одягати на прогулянку дитину, як капусту, краще сама одягнися тепліше.

3. Ноги в теплі

Дуже важливо, щоб ніжки дитини були завжди в теплі. Для цього на мороз одягай шерстяні шкарпетки та вибирай черевики з натуральних матеріалів. Щоб сніг не потрапив усередину черевиків, вибирай штани на гумках і достатню довжину.

4. Білизна тільки з натуральних тканин

Щоб дитина не промерзла на прогулянці, під комбінезон і светр одягни білизну - майку й штанці, колготки - з бавовни або шерсті. Не треба одягати багато одежинок, важливо, щоб вони були досить легкі, просторі та не обмежували рухів дитини. Важливий нюанс для одягу, призначеного для зимової вечірньої прогулянки, - вставки, що відбивають світло.

5. А як же ротик і носик?

Закривати ніс і рот шарфиком не варто, адже це може призвести до того, що дитина вдихатиме вологе холодне повітря через промоклу від конденсату тканину.

6. Яка шапка краща

Шапка має бути з шерсті й бавовни хоч би наполовину. Краще додатково одягти капюшон у разі необхідності. Якщо в дитини іноді болять вушка, краще вибрати шапку з ущільненням на вушках. Якщо малюк не любить зав’язки на шапці, купи шапку-шолом, яка до того ж закриє шию.

7. Ручки загартовуємо?

Рукавички теж вибирай із натуральних матеріалів. На початку прогулянки, якщо на вулиці не дуже холодно, можна якийсь час не одягати на малюка рукавиці - з метою загартовування. Якщо ви плануєте ліпити снігову бабу, краще прихопити з собою кілька пар або купити водонепроникні рукавички.
І не забудьте змазати носик малюка оксоліновою маззю за 30 хв. до виходу, щоб мікроби та віруси не пробралися в організм дитини.
Кiлькiсть переглядiв: 326

Коментарi