ВОДА ДЛЯ НАЙМОЛОДШИХ – ВОДА НА ВИРІСТ

ВОДА ДЛЯ НАЙМОЛОДШИХ – ВОДА НА ВИРІСТ

Що п’ють наші діти? Чим вони молодші, тим більшої уваги потребує відповідь на це питання. Вода є найважливішою складовою частиною організму, який на 60--80% складається з неї. Відносний вміст води знижується з віком. У новонародженої дитини він становить 80% маси тіла, у віці до 1 року – 66%, до 5 років – 62%.
Діти в перші 6 місяців життя, які перебувають тільки на грудному вигодовуванні, не мають потреби в допоюванні, тому що потреба у воді задовольняється за рахунок материнського молока. Рекомендації зі споживання води в наступні 6 місяців життя дитини не такі чіткі, як для першої половини року. При змішаному та штучному вигодовуванні, а також при переході на тверду їжу дітям слід давати додаткову рідину. Добова кількість рідини дорівнює об’єму однієї годівлі. Крім того, додаткова рідина потрібна в теплу пору року, коли через втрату рідини з диханням та потом збільшується ризик зневоднення.
У зневоднення такі ознаки: маля стає неспокійним і частіше плаче; п'є з надзвичайною жадібністю; виділяється дуже мало сечі або сеча темна. Тривожна ознака нестачі води – це сухість слизових оболонок рота й язика. Якщо слини в дитини досить, але вона просить пити, не треба відмовляти зовсім, а можна зменшити дозу. Чим тепліше в приміщенні та чим тепліше одягнена дитина – тим більше рідини вона втрачає, тим актуальніше для неї пиття.

СКІЛЬКИ МАЛЯТІ ВОДИЧКИ ДАВАТИ

При температурі в кімнаті менше 20 градусів, примусити дитину пити дуже складно. І саме тому бажання або небажання пити воду є зручним критерієм, що відповідає на запитання: є перегрів або немає. При 24 градусах добова потреба у воді дорівнює, орієнтовно, 30 мл на 1 кг ваги.
Здорову дитину немає сенсу змушувати пити воду. Тобто, якщо лікар сказав вам, що маля обов'язково має випивати в день 100 мл води, а воно відмовляється, то це не трагедія: ваша справа - пропонувати, а пити чи не пити - дитина вирішить сама.
Повірте, здорове маля, якому не вистачає рідини, не буде спокійно спати від годування до годування. При нестачі рідини кишкові соки стають густими й не справляються зі своїми обов'язками по переробці їжі. І в дитини болить животик. Тому здавна є чудовий спосіб лікувати болі в животі – кропова вода. Дитину не напували, і вона плакала. Потім давали кропову воду й усе проходило. Тільки кріп тут ні до чого. З таким успіхом, можна пити і селерову, і салатну воду. Головне в іншому: якщо спекотно – крім материнського молока, треба давати дитині і воду.

ВОДА ДЛЯ ДИТИНИ – М’ЯКА ТА НАДІЙНА

В цілому, дитячі води відрізняються від «дорослих» особливою увагою до 3-х чинників – рівня мінералізації, мікробіологічної безпеки та умов зберігання і використання продукту.
Більшість бутельованих вод – безпечні з точки зору бактеріології, але не всі з них мають відповідний рівень мінералізації. Так склалося, що в Україні звикли використовувати лікувально-профілактичні мінеральні води в якості питних. Це не вірно в цілому і не припустимо для дитячого пиття. Вода для дітей – це вода столова, з мінералізацією в межах 200-500 мг/л. Таку воду рекомендують для дітей старше півроку, а в молодшому віці і для сумішей рекомендують воду для дитячого харчування. Зазвичай, вона м'якша, ніж вода для пиття, з мінералізацією до 200 мг/л. І дуже важливо, що додавання такої води до розчинних дитячих продуктів не змінює їх склад.
Окрім строку придатності до споживання, важливо враховувати термін зберігання відкритого продукту. До води для пиття дитини особливі вимоги. У відкритій пляшці вода може зберігатися тільки в прохолодному місці і не більше 2-3 діб. Якщо ж відкрита пляшка простояла цілий день в кімнаті, то воду після цбого краще закип'ятити або використовувати у сумішах. При тривалому зберіганні у відкритому вигляді вода втрачає лише одну якість, але дуже важливу для здоров’я маленької людини – бактеріологічну безпеку, тобто в цю воду можуть потрапити мікроорганізми із зовні.

НАВЧАЄМО ПИТИ... ВОДУ

Процес росту і ділення клітин вимагає великої кількості води. І оскільки діти ростуть, вони часто відчувають зневоднення – це нормально, нічого незвичайного в цьому не немає. Небезпека у іншому. Якщо природні потреби організму у воді задовольнятимуться газованими і солодкими напоями, то здорове зростання і розвиток протікатиме недостатньо активно.
Щоб у дітей правильно сформувалися смакові звички, дієтологи рекомендують змалку давати їм столову воду, а не привчати до"смачненької газіровки". Якщо у вас є кулер, ви можете змішати воду для старших дітей так, щоб її температура була трохи нижче кімнатною. Така вода здається смачнішою, ніж вода кімнатної температури – діти залюбки її п’ють та зростають здоровими.
Бажаємо здоров’я і вам! Пийте досхочу!

Кiлькiсть переглядiв: 202

Коментарi